źródło: UMWD

Trwa Polski Tydzień na EXPO 2020. W poniedziałek odbyło się ważne gospodarcze wydarzenie, czyli Forum Polsko – Arabskie. Dolny Śląsk reprezentowali na nim marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Andrzej Jaroch – przewodniczący dolnośląskiego sejmiku oraz przedsiębiorcy z regionu.

Celem Forum była promocja wzajemnych kontaktów gospodarczych między Polską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także zaprezentowanie swojego potencjału. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli świata polityki i biznesu z obu krajów.

– Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem z bardzo ambitnymi planami rozwoju innowacyjnych sektorów opartych na wiedzy. Już dzisiaj ZEA to dla Polski kluczowy partner polityczny i ekonomiczny w rejonie Bliskiego Wschodu. Dolny Śląsk świetnie się rozwija, mamy w regionie wiele firm, które mogą odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie wydarzenia uczestnicy forum mieli okazję posłuchać moderowanych dyskusji na temat zielonej energii, gospodarki cyfrowej oraz bezpieczeństwa żywnościowego.

– Polsko – Arabskie Forum Gospodarcze to doskonała okazja do promocji kontaktów gospodarczych pomiędzy naszymi krajami. Zaprezentowaliśmy nasz potencjał eksportowy oraz doświadczenie w handlu międzynarodowym, a rodzimi przedsiębiorcy mieli okazję do nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z Bliskiego Wschodu – mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przedsiębiorcy z regionu, którzy wchodzą w skład dolnośląskiej delegacji na EXPO 2020 w Dubaju, mieli podczas Forum Polsko – Arabskiego okazję do przedstawienia się, pokazania swojej oferty inwestycyjnej oraz odbycia spotkań biznesowych.

– W ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza realizowanego przez Samorząd Województwa, firmy z regionu odwiedzą z misjami gospodarczymi 7 państw na 3 kontynentach. To dla nich niebywała okazja na internacjonalizację. Jestem pewny, że dolnośląscy przedsiębiorcy skorzystają z tej szansy – mówi Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ważny punkt Forum Polsko – Arabskiego to podpisanie umów dwustronnych pomiędzy jednostkami z Polski oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich na poziomie samorządów gospodarczych, regionów oraz krajowym.

– Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze w Dubaju jest doskonałą okazją dla polskich przedsiębiorców do nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi z Bliskiego Wschodu. Jednym z najważniejszych elementów tego wydarzenia jest podpisanie umów dwustronnych z reprezentantami władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich na poziomie krajowym i regionalnym. Podczas prezentacji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawiliśmy nasze atuty oraz ofertę inwestycyjną, która spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników Forum. Jestem przekonany, że dobrze wykorzystaliśmy czas spędzony w Dubaju, a przeprowadzone liczne rozmowy zaowocują kolejnymi inwestycjami na terenach WSSE – powiedział Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Krzysztof Wołczek i Mariusz Pawelec odbędą staż w Benfice Lizbona

Poprzedni artykuł

Paweł Barylski zwolniony z Górnika Polkowice

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.