W tym roku mija 78 lat od męczeńskiej śmierci Edyty Stein. Pomimo upływu czasu jej niezwykły życiorys oraz bogaty dorobek wciąż budzą duże zainteresowanie.
Świadectwem tego jest spotkanie promocyjne książki Alasdaira MacIntyre’a pt. „Edyta Sten. Prolog filozoficzny 1913-1922”, które odbędzie w rodzinnym domu Steinów we Wrocławiu. Gośćmi wydarzenia będą dr Jadwiga Gurrero van der Maijden, tłumaczka książki oraz ks. prof. Robert Skrzypczak, autor wstępu. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Górny. Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturowego „Dziedzictwo Edyty Stein”, realizowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” i Towarzystwo im. Edyty Stein we Wrocławiu dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Publikacja przybliża duchową drogę jaką przebyła Edyta Stein: od wiary mojżeszowej, przez ateizm, aż po nawrócenie i powołanie zakonne. Praca Alasdaira MacIntyre’a nie jest jednak typową biografią, lecz – jak pisze ks. prof. R. Skrzypczak – „zapisem filozoficznego katechumenatu, którego Edyta potrzebowała, by od religijności przejść do wiary i by wiarę połączyć z rozumem”. Książka do nabycia przed rozpoczęciem spotkania. Wstęp wolny.