fot. Filip Macuda

Ile krasnali jest we Wrocławiu? Na pewno kilkaset. Ich poszukiwania to nie tylko frajda dla najmłodszych. Na jeden wrześniowy weekend przejmują władzę w mieście. Wtedy Wrocław należy do skrzatów.

Po ubiegłorocznym festiwalu online, czas na spotkanie w rzeczywistości. Od 10 do 12 września organizatorzy – Wydział Promocji Miasta i Turystyki – zapraszają na Ogrodu Staromiejskiego przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Piątek, 10 września

Rozpoczynamy w piątek o godzinie 10.00 od tradycyjnego konkursu dekorowania domków krasnalowych dla szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Sobota, 11 września

W sobotę już od godziny 11.00 – o każdej pełnej godzinie – pokażemy na scenie festiwalowej premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. W tym roku trzy krótkie historyjki o ich przygodach przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Tego dnia na Festiwalu pojawi się duża strefa cyrkowa, zaprosimy wszystkich chętnych na warsztaty tworzenia krasnalowych ogródków, ozdób z recyklingu czy tworzenia gier planszowych. Spotkamy też na Festiwalu mimów i szczudlarzy, a na najmłodszych czekać będą strefy malowania i rysowania.

Rodzinna gra miejska „Moda na Krasnale!” to propozycja dla drużyn rodzinnych od 2 do 6 osób. Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział to 7 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc na grę – udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. 17.00 Zakończenie działań dla dzieci w Ogrodzie Staromiejski.

Wieczorem od godziny 20.00 organizatorzy zapraszają do Ogrodu nieco starsze krasnale – zaczniemy od show młodego, zdolnego iluzjonisty Bartka Lewandowskiego. Po nim zaś scenę przejmą DJ-e, którzy będą grać muzykę do tańca, ale usłyszymy ją tylko w naszych uszach. Silent Disco, czyli zabawa w ciszy, to już festiwalowa tradycja. Show potrwa do północy.

Niedziela, 12 września

W niedzielę, ostatniego dnia festiwalu, w Arsenale Miejskim wspólne ognisko i czytanie mitów oraz opowieści. Przy współpracy z Muzeum Miejskim Wrocławia przygotowano specjalne wydarzenie, w którym każdy chętny będzie mógł podzielić się mitem lub opowieścią.

fot. Filip Macuda

Potrącony rowerzysta trafił do szpitala — policja ustala kto był winny

Poprzedni artykuł

Głogów: Policjant Filip Jarzynka otrzymał podziękowania za uratowanie 4-latka

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.