Uniwersalny charakter muzyki pozwala połączyć odrębne gatunki w jedną, spójną całość. Będzie można przekonać się o tym już 27 czerwca podczas Festiwalu Brzmień Niebanalnych na scenie w Sky Tower, gdzie usłyszymy największe przeboje muzyki rozrywkowej w wersji fortepianowej.

Artyści poprzez swoją muzykę wyrażają uczucia, które są tak samo znajome dla 20-letniej studentki z Polski, jak i 65-letniego emeryta ze Stanów Zjednoczonych. Muzyka, jako uniwersalny język świata, nie zna żadnych granic, nawet tych geograficznych i gatunkowych. W tym tkwi niezwykła magia tej formy ekspresji. AC/DC, Coldplay, Lady Gaga, Snoop Dog – tych wykonawców nie trzeba nikomu przedstawiać. Wspomniani artyści mają fanów na całym świecie, w swoich gatunkach są legendami, a ich utwory królują na listach przebojów.

Każdy z nich wykonuje inny rodzaj muzyki, ale 27 czerwca za sprawą wyjątkowego koncertu będzie można usłyszeć m.in. ich przeboje na jednej scenie. Łukasz Szubski, pianista z Dąbrowy Górniczej, wykona utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji fortepianowej i udowodni, że w muzyce nie ma rzeczy niemożliwych. Podczas Festiwalu Brzmień Niebanalnych miłośnicy muzyki wysłuchają niepowtarzalnego koncertu fortepianowego, którego repertuar zadowoli odbiorców w każdym wieku i o różnych gustach muzycznych. Serdecznie zapraszamy do odkrycia swoich ulubionych utworów na nowo – mówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower.

Wszystkie utwory wykona Łukasz Szubski, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pianista od 2012 roku regularnie współpracuje z Filharmonią Śląską, a od 2016 roku z Instytutem Promocji i Upowszechniania Muzyki – Silesia. Muzyk z powodzeniem występuje na scenach polskich i zagranicznych, może pochwalić się graniem na scenach Royal Albert Hall Elgar Room w Londynie czy Teatro Salieri we włoskim Legnago. Jego umiejętności były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych i krajowych konkursach, w dorobku artysta ma m.in. I miejsce w „Grand Prize Virtuoso” w Londynie, III miejsce w konkursie Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri” we Włoszech i nagroda Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 w Dziedzinie Kultury.

Koncert Festiwal Brzmień Niebanalnych w Sky Tower – czwartek – 27 czerwca 2019 – 18:00 – Sky Tower (poziom 0) – Wrocław

„Różne oblicza Wiednia” – urzekający spacer po muzycznej stolicy Europy

Poprzedni artykuł

Projekt kosmicznego samolotu – studenci Politechniki Wrocławskiej z europejskim sukcesem

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.