Trwa Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Motyla Noga”.

„Motyla Noga” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszystkie motyle, dzienne i nocne. Owady, które bywają inspiracją dla wielu artystów, poetów, muzyków i wynalazców, ze względu na swoje budzące zachwyt kolory i fascynujący cykl życiowy, przeobrażające się z niezbyt atrakcyjnej gąsienicy w bajecznego motyla.

Organizatorzy zapraszają do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży 6 – 15 lat oraz osób z niepełnosprawnością do 18 lat. Nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach: dzieci w wieku 6 – 7 lat, 8 – 11 lat, 12 – 15 lat oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 18 lat. Zgłaszać można prace nie tylko z zakresu malarstwa, grafiki i rysunku, ale również z rzeźby, płaskorzeźby, kolażu, witrażu i innych technik własnych. Termin nadsyłania prac upływa 19 lutego 2021 r.

Kluczowym punktem finału konkursu będzie wernisaż wystawy, który rozpocznie się 5 marca 2021 o godz.13:00 w Centrum Kultury Agora. Na wystawie zostaną przedstawione najciekawsze prace z całej Polski, natomiast wręczanie nagród laureatom poprzedzą warsztaty graficzne, podczas których dzieci i młodzież będą mogli wykonać metodą sitodruku torbę z motywem motyla.

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia i regulamin na WWW.ckagora.pl

Co ciekawego „nakręcono” za naszą zachodnią granicą – przed nami Tydzień Filmu Niemieckiego

Poprzedni artykuł

Z Lwowa, przez Wilanów, do Wrocławia – hrabia na Rynku

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.