Blisko WrocławiaWideo/Galerie

Fantastyczne, urzekające, piękne, spektakularne – opinie o legnickich fontannach są zgodne [VIDEO]

0

Park miejski w Legnicy jest bogatszy o nowy i spektakularny akcent. Zakończyła się właśnie rewitalizacja zabytkowych fontann w części francuskiej w parku.

Inwestycja, o której informowaliśmy w naszym portalu na etapie jej realizacji, dodała parkowi miejskiemu w Legnicy nowy walor. Przychodząc w to miejsce, można nie tylko odpocząć i pooddychać pięknem natury, ale też ucieszyć oczy widowiskowymi pokazami wodnymi. W parku mają zostać odrestaurowane alejki parkowe. W trakcie przebudowy jest dawny teatr letni, o czym informowaliśmy w naszym portalu i odnowiona też będzie legnicka palmiarnia.

Budowa legnickiej fontanny, której wartość wyniosła około 17 mln zł, czyli ponad 50-hektarowy obszar parku jeszcze bardziej atrakcyjnym dla legniczan i gości miasta. W połączeniu z pozostałymi elementami terenów zielonych i obiektami sportowo-rekreacyjnymi, zyskujemy przestrzeń do wszechstronnej rekreacji – podkreśla prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Zobacz nasze video.

  • Fontanny w części francuskiej parku miejskim będą pracować codziennie w godz. 9:00 – 22:00. Pokazy specjalne fontann „woda – światło – dźwięk” będą odbywać się raz dziennie. w weekend majowy pokaz o godz. 20:40, a pozostałej części miesiąca w piątki i soboty o godz. 20:40. W czerwcu w każdy piątek i sobotę o godz. 21:10, w lipcu sierpniu w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 21:30. We wrzesień w każdy piątek i sobotę o godz. 19:40, a potem do 15 października w piątki i soboty o godz. 18:40. Każdy pokaz specjalny będzie trwał 20 minut.
  • Oprócz pokazów specjalnych, codziennie będą także odbywać się: pokazy wykorzystujące tylko wodę (10 minut). Będziemy mogli oglądać je o pełnych godzinach od godz. 12:00 do 22:00. Natomiast pokazy wykorzystujące wodę i światło odbywać się będą o pełnych godzinach po zmierzchu. Ostatni tego typu pokaz będzie kończyć pracę fontann o godz. 22:00.

Fontanny w Legnicy już są sukcesem. Na własne oczy zobaczyć można fantastyczny spektakl. Mieszkańcy bardzo licznie już wczoraj obserwowali nowe fontanny, choć wydarzenie nie było głośno zapowiadane. Z pewnością tu jeszcze wrócą, ale też pojawią się nowi obserwatorzy, którzy dadzą się oczarować pięknem przestrzennego widowiska w plenerze.

Dariusz Nowakowski

Wrzący miłością i zbrodnią czas przełomu – „Zmierzch – świtem…”

Poprzedni artykuł

MPK Wrocław wyremontowały tory wzdłuż Olszewskiego [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.