Wrocławscy policjanci zostali wezwani na jedną ze stacji benzynowych znajdujących się na Krzykach. Przedmiotem interwencji miała być kradzież asortymentu z działu alkohole. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 38-latka, który nie mógł sobie odmówić “kraty piwa”. Dodatkowo groził ekspedientce, że ją zabije.

Mężczyzna postanowił wykorzystać moment nieuwagi obsługi i ukradł 8 puszek piwa. Jakby tego było mało, złodziej groził ekspedientce, że pozbawi ją życia. Mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

— Wrocławscy policjanci niemalże każdego dnia zatrzymują sprawców kradzieży sklepowych. Podobnie było i tym razem, gdy funkcjonariuszy powiadomili pracownicy jednej ze stacji benzynowych znajdującej się na Krzykach. Policjanci na miejscu zatrzymali 38-latka, który wszedł w posiadanie napojów procentowych niestety w sposób nielegalny, bo zapomniał za nie zapłacić. — informuje starszy sierżant Paweł Noga z KMP we Wrocławiu.

Nie był to jednak koniec historii. Mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, groził pozbawieniem życia interweniującej ekspedientce. 37-latka została doprowadzona do stanu bezbronności, ale na szczęście nic się jej nie stało.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za który już wcześniej był karany. Działanie w warunkach powrotu do przestępstwa może wiązać się ze zwiększeniem kary pozbawienia wolności o połowę i wynieść nawet 15 lat. Sąd zastosował wobec wrocławianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Piotr Krejner
fot. POLICJA WROCŁAWSKA

Zielona energia w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych

Poprzedni artykuł

Uniwersytet Wrocławski ma swój tramwaj

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.