Na sygnaleWideo/Galerie

Epidemiczne zagrożenie wymaga adekwatnych reakcji – jak radzi sobie Wrocław? [VIDEO]

0

We Wrocławiu mamy już cztery osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. To wymaga reakcji.

Te zawsze będą budzić kontrowersje, ale jak zapewnia nas wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski obserwujemy kraje zachodu, nie chcemy popełnić tych samych błędów.

Jak zatem walczyć z zarazą w przestrzeni miejskiej? Dzisiaj zostały zawieszone zajęcia dla studentów. Jak się okazuje nie tylko na uczelniach państwowych, ale i pod presją opinii publicznej, także i na uczelniach prywatnych. Ten stan potrwa do odwołania. Niektóre placówki są na to przygotowane i będą podejmować działania w kierunku zajęć online. Studenci do rozwiązań przekonani nie są. Szkoda im nie tylko przerwy w nauce, bo odwołane też zostaną… Juwenalia. Zobacz nasze video (zarejestrowane ok. godz. 13:30, kiedy we Wrocławiu były 3 osoby chore po zarażeniu koronawirusem).

Jak podał Dolnośląski Urząd Wojewódzki, według stanu z godz. 18:00, na terenie województwa dolnośląskiego są 4 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Czwartą osobą, u której potwierdzono obecność wirusa to kobieta w sile wieku. Jest w dobrym stanie i przebywa w szpitalu. Ponadto:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 316,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 600,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 42.

Trzeba zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, ale też nie popadajmy w panikę. Poza zdrowiem fizycznym, miejmy jeszcze zdrowy rozsądek.

Dariusz Nowakowski

Jak poradziły sobie wrocławskie drużyny? Zapraszamy na sportowy raport z minionego weekendu

Poprzedni artykuł

Motywował się do pracy – metodą z rękawa

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.