Musonda

Jesteśmy #BliżejSportu , więc sprawdzamy, co dzieje się u bohaterów wrocławskich boisk. W dalekiej Lusace, obrońca Śląska Wrocław – Lubambo Musonda wraz ze swoją reprezentacją Zambii rywalizował o punkty w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. Rywalem – mistrz kontynentu Algieria.

Musonda, który w barwach Śląska występuje od stycznia 2018 roku, na boisku pojawił się w 31. minucie meczu zmieniając Lukę Bandę. Wchodził na murawę przy stanie 0:2, jednak determinacja Zambijczyków sprawiła, że zdołali oni odwrócić losy meczu.

Ostatecznie, Zambia zremisowała z Algierią 3:3. To cenny rezultat, zważywszy na to, że zdecydowanym faworytem meczu byli Riyad Mahrez i spółka.

W swojej grupie eliminacyjnej Zambijczycy, z dorobkiem czterech punktów, zajmują ostatnie 4. miejsce. Liderująca Algieria ma osiem jedenaście oczek, na drugim miejscu plasuje się Zimbabwe, zaś trzecia jest Botswana.

Lubambo Musonda w reprezentacji swojego kraju zadebiutował w czerwcu 2014 roku w przegranym meczu z Japonią (3:4). Zdobył wówczas swoją pierwszą – z dwóch dotychczasowych – bramek w reprezentacji.

Drugie trafienie zanotował w 2015 roku w spotkaniu przeciwko Sudanowi. Do tej pory jego licznik reprezentacyjnych występów wynosi 23. Raz – 16 listopada ubiegłego roku – wybiegł na boisko w roli kapitana Zambii.

Filip Macuda
foto: Krystyna Pączkowska

Z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy – budowane jest nowe i potrzebne połączenie kolejowe [VIDEO]

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Michał Jaros: „Opozycja parlamentarna musi zrewidować swój plan działania tak, aby po wygranych wyborach realizować oczekiwania społeczne i pobudzić gospodarkę” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.