Jak informuje wrocławskie MPK: za nami przejazd próbny na skrzyżowaniu Podwala z ulicami Krupniczą i Sądową. Od najbliższego poniedziałku wracają tam regularne tramwaje.  

Tymczasem w sobotę 19 grudnia na godz. 16:30 MPK zaprasza pod Operę. Będzie tam zbierana żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Na miejscu pojawi się tramwaj Gustaw przystrojony lampkami oraz partynicki Mikołaj na koniu. Najpierw Mikołaj na świątecznie przystrojonym rumaku o godz. 15:45 pojawi się na pl. Solnym. Towarzyszyć mu będzie Śnieżynka rozdająca dzieciom świąteczne upominki. Stamtąd przejedzie przez Rynek, ok. godz. 16:00 zatrzyma się przy choince – obok pomniku Aleksandra Hrabiego Fredry i przy Ratuszu, następnie uda się ul. Oławską pod Klub Vertigo, stamtąd wróci na ul. Świdnicką i dotrze nią ok. godz. 16:30 do placu Teatralnego. Tam przyłączy się do świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez wrocławskie MPK i Fundację Weźpomóż.pl.

Każdy kto weźmie udział w zbiórce, będzie mógł liczyć na mały prezent: wigilijny opłatek i tradycyjne sianko Akcję MPK wpiera Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, skąd pochodzi świąteczne sianko.

Dzięki pracom, jakie od 7 listopada prowadziły ekipy MPK, wymieniono rozjazd w jezdni Podwala od strony ul. Muzealnej. Wprawdzie nie planowano, ale wykonano również nową podbudowę torowiska. Wymienione są także szyny na odcinku w stronę „Renomy”.

  • W związku z otwarciem tego skrzyżowania planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 14 i 20.
  • Tramwaje linii 14 jadące w kierunku FAT-u powróci na trasę przez ulicę Krupniczą i Podwale, a 20 będzie kursowała swoją stałą trasę przejazdu.
  • Celem zachowania przepustowości torowiska na ul. Świdnickiej, po której kursują objazdem tramwaje z ulicy Kołłątaja, tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli „Krzyki” lub „Klecina” nadal będą kursowały przez plac Legionów z pominięciem przystanku „Renoma”.

Eko-pojazdy na wyposażeniu – nowa jakość działania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Poprzedni artykuł

Komunikat Fundacji ITAKA – zaginął 52-letni wrocławianin

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.