fot. Piotr Krejner

W 2023 r. zostanie oddany do użytku zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej na Wojszycach. Będzie do niego uczęszczać 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Właśnie podpisano umowę na budowę.

  W nowym budynku będą 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Równocześnie powstanie ok. 750-metrowy fragment ulicy Asfaltowej, ścieżka rowerowa i chodniki. Inwestycje mają być gotowe do 2023 roku — zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Szkoła i przedszkole powstaną na styku Wojszyc i Jagodna na działce o powierzchni 3,6 ha. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa.

W nowej szkole zaplanowano ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne. Duża sala gimnastyczna będzie miała 800 mkw. powierzchni., a mniejsza sala gimnastyczna 300 mkw., powstanie także salka do gimnastyki korekcyjnej.

Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze. Planowana przyszkolna infrastruktura sportowa to: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, stumetrowa bieżnia, skocznie do skoku w dal oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Do dyspozycji będą 104 miejsca postojowe.

W samym w przedszkolu znajdzie się osiem oddziałów dla 200 dzieci, sala rekreacyjna, węzeł żywienia z jadalnią dla zespołu.

Wykonawcą inwestycji będzie firma ABW budownictwo. Kosz realizacji to 48 mln zł.

Piotr Krejner

6 mln sztuk papierosów w ciężarówce z warzywami. Kierowca tłumaczył, że przewozi ziemniaki [ZDJĘCIA]

Poprzedni artykuł

Wizz Air obsłużył już we Wrocławiu ponad 4 miliony pasażerów

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

 1. A tymczasem na Wojszycach:
  “…Jeśli wszystkie dzieci zostaną zrekrutowane do naszej szkoły, to będziemy mieć 4 klasy pierwsze, 4 klasy drugie i 4 klasy trzecie. Tym samym potrzebujemy sześciu sal z przeznaczeniem na świetlice. Będziemy mieć 1 salę w budynku szkoły przy ul. Pawiej, 1 salę przy ul. Jasienicy, 1 salę w osobnym budynku, wynajętym przy ul. Pawiej, 1 salę w bibliotece szkolnej przy ul. Przystankowej a 2 grupy będą musiały być dowożone do innych placówek oświatowych, które dysponują wolnymi salami….” Jagodno uderza/interweniuje wprost do Prezydenta bo nie wszystkie dzieci dosyaly sie na Kłodzką, gdzie zastopowali tez nabor do “0”wki. Na pólnocy Wroclawia to samo, ludzie z petycja jada do Prezydenta…
  Gdzie Miasto bylo x lat temu???
  Gdzie jest teraz skoro na Wojszycach/Jagodnie rosnie własnie > 4tys mieszkan a Miasto nie widzi potrzeby szkoly na Jagodnie (np. bumerang 1.U).
  Miasto wlasnie podpisalo umowe z wykonawcą, a napisze ktos ze przetarg był w… listopadzie 2020? Ze ze po drodze np Miasto przegralo z Wykonawcala w KIO? Czy szkola zostanie oddana do 09.2023?… Czas pokarze, ale przy tak niskim kosztorysie i opoźnieniu niestety biorę poprawkę.
  Ps. Pisanie ze szkoła jest na styku Jagodna i Wojszyc to troche mam wrazenie naduzycie, to taka pr9ba wytlumaczenia dlaczego na Wojszyxach bedzie szkola obwidowa dla… Jagodna (i troszeczke Wojszyc) jesli wogole).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.