• Według zgłoszenia z jednej z miejscowości na terenie powiatu wrocławskiego, prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna opiekować się miał swoimi dziećmi. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali policjanci, by sprawdzić czy taka sytuacja ma miejsce.

Niestety zgłoszenie potwierdziło się, bo szybko okazało się, że 40-latek ma ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i w takim właśnie stanie sprawował „opiekę: nad swoimi dziećmi w wieku 5 i 13 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopcy przez dłuższy czas nie mogli dostać się do domu, bo ich ojciec prawdopodobnie zgubił klucze.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Długołęce byli zmuszeni zatrzymać mężczyznę. Chłopcy trafili pod opiekę rodziny, a on sam do policyjnego aresztu. Jeśli okaże się, że mężczyzna sprawując opiekę nad dziećmi w takim właśnie stanie, mógł narazić je na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • To nie był jedyny incydent, do jakiego w ostatnich dniach doszło w związku z nadużywaniem alkoholu. Funkcjonariusze, patrolujący rejon wrocławskiego Ołbina, zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na placu zabaw w rejonie Górki Słowiańskiej.

Był środek nocy, a spożywanie napojów wyskokowych w tym miejscu stanowi wykroczenie. Dla jednego z mężczyzn, interwencja ta zakończyła się dosyć szybko, bo funkcjonariusze zastosowali prawem przewidziane środki i mężczyzna został zwolniony. Niestety jego kolega miał większe problemy, bowiem policjanci ujawnili przy nim substancje odurzające, których posiadanie jest zabronione prawem.

22-latek dobrowolnie wydał susz roślinny barwy brunatno- zielonej oraz białe kryształy w foliowym przeźroczystym zawiniątku. Mężczyzna wyznał, iż jest to marihuana oraz mefedron, a wykonany test ujawnionych i zabezpieczonych substancji potwierdził słowa wrocławianina. Nocne spożywanie alkoholu na placu zabaw zakończyło się dla mężczyzny przewiezieniem do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Niektórzy wciąż lekceważą przepisy prawa, a także negatywny wpływ narkotyków na organizm ludzki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Mimo wysokich kar, wrocławscy policjanci niestety każdego dnia ujawniają czyny karalne związane z narkotykami.

Poprzez: KMP Wrocław

Zostań w domu i zwiedzaj – dzisiaj Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu

Poprzedni artykuł

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (zerówek) – co jest najważniejsze w tegorocznej rekrutacji?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.