Wrocławscy policjanci zostali skierowani przez dyżurnego na jedno z podwórek, gdzie osoby siedzące w pojeździe miały zażywać środki zabronione. W aucie znajdowały się trzy osoby i tylko wobec jednej policjanci nie mieli zastrzeżeń.

Natomiast 36-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta po sprawdzeniu w policyjnych systemach solidarnie okazali się być poszukiwani celem odbycia kar pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, mundurowi w torbie należącej do mężczyzny, ujawnili pudełko z zawartością amfetaminy w ilości kilku porcji handlowych. Teraz to sąd zdecyduje czy pobyt 36-letniego mężczyzny za kratkami się przedłuży.

W tym samym czasie policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu narkotyki ukryte były w różnych miejscach. Chował marihuanę oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać około 740 porcji handlowych. Obecnie policjanci wyjaśniają czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie ostatnia osoba zatrzymana przez jeleniogórskich policjantów w ostatnim czasie. W ich ręce wpadł też 16-letni chłopak podejrzewany o posiadania znacznych ilości narkotyków. Kilka minut po północy z 16 na 17 października 2020 roku, mundurowi pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że pod jednym z budynków imprezująca młodzież zakłóca spokój mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze nikogo nie zastali, ale na klatce schodowej zauważyli młodego mężczyznę i wyczuli wyraźny zapach marihuany. Był to 16-letni mieszkaniec Piechowic i okazało się, że posiadał przy sobie woreczek z zawartością marihuany, z której można uzyskać ponad 320 porcji handlowych. Chłopak został przekazany opiekunowi prawnemu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci nieustannie kontrolują miejsca podejrzane, osoby, które mogą mieć związek z przestępczością narkotykową, reagują na zgłoszenia o takich miejscach czy osobach, realizują czynności operacyjne – wszystko po to, by wyeliminować kolejne porcje narkotyków, które mogłyby trafić na czarny rynek.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

„Spójność i współpraca” – zakończyła się główna część 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast

Poprzedni artykuł

Współpraca samorządu województwa i samorządów lokalnych – formułą dialogu są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.