• Policjanci Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin pozyskali informacje dotyczące adresu, pod którym znajdować się mogą nielegalne środki odurzające. Mundurowi postanowili zweryfikować te wiadomości i w godzinach popołudniowych stanęli przed drzwiami mieszkania w kamienicy na wrocławskim Ołbinie.

W środku zastali dwóch 36-letnich mężczyzn. Pierwszą ze stwierdzonych nieprawidłowości był… nielegalny pobór energii elektrycznej. W toku dalszych czynności i przeszukania mieszkania dzielnicowi ujawnili w nim narkotyki w dość dużej ilości. Było to ponad 500 porcji amfetaminy oraz 5437 tabletek różnego pochodzenia, zarówno o działaniu odurzającym oraz anabolicznym.

W sprawie przerobionej instalacji elektrycznej i nielegalnego poboru prądu na miejsce wezwani zostali kontrolerzy, którzy sporządzili stosowny protokół, opisujący nieprawidłowości. Policjanci natomiast zatrzymali dwóch obecnych w mieszkaniu mężczyzn, a także zabezpieczyli wszystkie ujawnione w lokalu środki zabronione, z których część przechowywana była w lodówce. Mundurowi zabezpieczyli również wagi elektroniczne i telefony komórkowe. Już na Komisariacie Policji Wrocław Ołbin wszystkie zabezpieczone narkotyki i tabletki anaboliczne zostały zważone i opisane.

Okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy. Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych i za popełnione przestępstwa odpowiedzieć będą musieli przed sądem.

  • Dyżurny Komendy Miejskiej odebrał telefon od zaniepokojonego kierującego, jadącego za mężczyzną, który wydawał się być nietrzeźwy. Funkcjonariusze wysłani na miejsce utrzymywali stały kontakt telefoniczny ze zgłaszającym, co pozwoliło na zatrzymanie podejrzanie poruszającego się kierującego pojazdem.

28-latek do momentu zatrzymania podejrzanie przemieszczającego się kierującego jechał za nim, będąc w stałym kontakcie z zadysponowanym do tej interwencji patrolem. Jego obawy okazały się słuszne, bowiem zatrzymany przez policjantów kierujący samochodem był nietrzeźwy. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi pojazdu, od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2 promile tej substancji w organizmie 37-latka.

Jakby tego było mało, sprawdzenie mężczyzny w systemach policyjnych wykazało, że jest poszukiwany przez dwie prokuratury we Wrocławiu. Poszukiwania te związane były z koniecznością przeprowadzenia z 37-latkiem czynności prawnych. Oprócz alkoholu krążącego w organizmie wrocławianina na jaw wyszedł jeszcze jeden fakt, przemawiający za tym, aby nie wsiadał za kierownicę samochodu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci mieli również szereg zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu włoskiego producenta. Samochód miał niesprawne światła mijania, a także uszkodzony przedni zderzak, dlatego też funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny. O losie lekkomyślnego kierującego zadecyduje teraz sąd. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może wiązać się z pobytem za kratkami wynoszącym nawet 2 lata.

Poprzez: KMP Wrocław

Ponad miliard logowań w 2020 roku do aplikacji IKO PKO Banku Polskiego

Poprzedni artykuł

Seniorzy z rocznika ‘53 dostają wyrównanie z ZUS, ale nie wszyscy – dlaczego?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.