Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, od wczoraj do 22 stycznia ul. Marszowicka jest częściowo lub nawet całkowicie zamknięta. Wszystko przez prace, jakie będzie tam prowadzić Polska Spółka Gazownictwa.

Ograniczenia w ruchu kołowym mają zakończyć się w przyszłą środę. ZDiUm przedstawia szczegółowy harmonogram utrudnień.

📌 16 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, skrzyżowanie ul. Marszowickiej i Modelskiego;

📌 17 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, nr 77;

📌 18 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, nry 77 i 75;

📌 19 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, nr 75;

📌 20 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, nry 74 i 72;

📌 21 stycznia UWAGA‼️ – jezdnia przy całkowitym zamknięciu, nry 70 i 68;

📌 22 stycznia – jezdnia przy utrzymaniu ruchu, nr 68.

To jednak nie wszystko, co na wrocławskich ulicach będzie wymagało od nas cierpliwości w najbliższym czasie. W nocy z 17 na 18 stycznia wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Osobowickiej.

W ramach realizacji II etapu przebudowy ul. Osobowickiej prace budowlane będą realizowane na odcinku od pętli tramwajowej do placu Wyzwolenia, który będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów samochodowych.

W związku z powyższym zaprojektowano objazd dla ruchu pojazdów ulicami Krotoszyńską, Jarocińską (jednokierunkowa) do pl. Wyzwolenia oraz od pl. Wyzwolenia przez ul. Ostrzeszowską (jednokierunkowa) od ul. Krotoszyńska do ul. Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej.

Na całej długości objazdu eliminuje się możliwość parkowania na ulicach, którymi prowadzony będzie objazd. Ulice Krotoszyńska, Jarocińska i Ostrzeszowska wyposażone są w progi zwalniające zaprojektowano ich likwidację. Ulicami Krotoszyńską –Jarocińska – Ostrzeszowską poprowadzony będzie również ruch autobusów komunikacji publicznej, na których zaprojektowano tymczasowe przystanki autobusowe.

Dla zbiorowej planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257. Autobusy jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na wysokości pętli tramwajowej „Osobowice”, przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118, 140 i 257.

Odurzony za kierownicą – tym razem nie pojechał daleko

Poprzedni artykuł

Będzie po czym śmigać – tor rolkarski na Kuźnikach

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.