Stypendyści fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na nabożeństwo wielkanocne, które w swoim układzie będzie bardzo zbliżone do Drogi Krzyżowej. Składać się będzie z 14 stacji przypominających o spotkaniach Zmartwychwstałego ze swoimi uczniami.

Rozważania przygotował ks. Łukasz Romańczuk. W wywiadzie dla wrocławskiej edycji tygodnika „Niedziela”powiedział m.in.: Mija już 15 lat od jego śmierci. Tyle lat mają uczniowie, którzy kończą obecnie szkołę podstawową i idą do liceum. Są to osoby, które wychowywały się w czasach, kiedy fizycznie nie było z nami Jana Pawła II. Jak o nim mówić? Warto najpierw samemu poznać jego dziedzictwo i treści, które nas kiedyś kształtowały i kształtują obecnie. Mało tego, trzeba samemu wprowadzać w swoje życie nauczanie Karola Wojtyły. Nie wystarczy się skupiać tylko na kwiatkach biograficznych. Oczywiście, one są bardzo miłe, przecież wspominamy kichnięcie w Hali Ludowej czy słynne kremówki wadowickie.

W nabożeństwie uczestniczyć będą przedstawiciele różnych duszpasterstw, ruchów i szkół katolickich. Czas pandemii nie może nas sparaliżować, dlatego chcemy modlić się tak, jak możemy wypraszając orędownictwo św. Jana Pawła II – zapowiada ks. dr Bartosz Mitkiewicz, opiekun stypendystów w archidiecezji wrocławskiej, którzy przedstawiają w rozważaniach najważniejsze elementy nauczania papieża Polaka.

Transmisja z nabożeństwa Drogi Światła w poniedziałek. 18 maja 2020 r. o godz. 19:30 przeprowadzona będzie na internetowych kanałach „Gościa Wrocławskiego” na Facebooku i na YouTube.

Jak magnes – przyciąga, jak dom – przyjmuje – ma Monopol (na) historię

Poprzedni artykuł

„Rozwożenie ładunków z punktu „a” do punktu „b” już wtedy mnie intrygowało”– „czuję, że robię coś dobrego”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.