Zwiększyć się ma niedługo komfort oraz bezpieczeństwo pieszych w obrębie ulic Jedności Narodowej i Księcia Józefa Poniatowskiego. Pomimo, że obszar należy niemalże do ścisłego centrum miasta, zdaniem wielu mieszkańców jest jednym z najbardziej zaniedbanych.

Mimo renowacji wielu kamienic, zakamarki śródmieścia wciąż uważane są za najbardziej niebezpieczne i zaniedbane strony Wrocławia. Wrocławskie Inwestycje rozpisały przetarg, w ramach którego powstaną nowe przystanki MPK i ścieżki rowerowe. Przebudowane mają zostać ulice Jedności Narodowej oraz Księcia Józefa Poniatowskiego. W ramach zamówienia wyniesione zostaną przystanki wiedeńskie, powstaną ścieżki rowerowe oraz nowe i równe chodniki. Spółka czeka na oferty do 13 lipca. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 9 miesięcy na zakończenie prac.

Zdecydowano również, że ścieżka rowerowa połączy okolice Browarów Wrocławskich z placem Generała Józefa Bema. Wspomniane przystanki miałyby wzbogacić infrastrukturę na skrzyżowaniu Rychtalskiej z Jedności Narodowej, a chodniki ratusz postanowił odnowić w okolicy Skweru Pionierów Wrocławskich. Wszystkie zmiany były sygnalizowane przez okolicznych mieszkańców.

Kolej na lato już od jutra – podróżuj po Dolnym Śląsku

Poprzedni artykuł

Czas na kanikułę – do wymarzonych miejsc można dojechać kamperem, rowerem i pociągiem [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Poza głównymi arteriami, ratusz planuje również remonty innych ważnych ulic Wrocławia, o czym pisaliśmy na naszym portalu w zeszłym tygodniu. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.