Blisko 2,5 mln zł trafi do 13 organizacji pozarządowych na remonty zabytkowych obiektów. Dzięki tym środkom m.in. zakończy się remont organów w kościele św. Anny na Praczach Odrzańskich, wyremontowana zostanie wieża południowo-zachodnia kościoła p.w. św. Michała Archanioła, a także sfinalizowane zostaną prace nad renowacją Jelcza P-080.

– Staramy się otoczyć opieką zabytki, które tego wymagają. Od lat wspieramy ich remonty konserwatorskie. Wiele projektów wspieramy sukcesywnie dotacjami w kolejnych naborach, by dać im szanse na odzyskanie dawnej świetności – mówi Magdalena Wankowska, Miejska Konserwator Zabytków. – Przykładem może być tu remont kościoła pw. Najświętszej Marii na Piasku, na który biuro MKZ przeznaczyło już w sumie ponad 3 mln zł – na osuszanie obiektu oraz remont dachów i elewacji. Skorzystał też kościół pw. Św. Wincentego i Jakuba, otrzymując z subwencji ponad 4 mln zł. Pieniądze przeznaczono na odbudowę ze zniszczeń wojennych kaplicy Hochberga wraz z rekonstrukcją wnętrza, remont dachów, elewacji wraz z wieżą czy szklenie artystyczne w prezbiterium. W tym roku kończymy kilka z tych wielkich wieloletnich projektów.

Pełną listę dotacji można sprawdzić: TUTAJ!

To kolejne środki przyznane przez MKZ w ostatnim czasie. W ubiegłym miesiącu biuro ogłosiło listę wspólnot mieszkaniowych, które otrzymały dotacje na remonty kamienic wpisanych do rejestru zabytków. Na ten cel przeznaczono 4,5 mln zł.

Piotr Krejner

Klimatolog z Uniwersytetu Wrocławskiego: “Smog powróci do nas latem.”

Poprzedni artykuł

Koncert niespodzianka w przejściu Świdnickim [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.