Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Idealny przykład dali organizatorzy ostatnich ferii jeździeckich na wrocławskim torze wyścigowym Partynice.

Poza podnoszeniem umiejętności jazdy konnej, uczestniczące w nich dzieci miały możliwość nauki majsterkowania, a przy okazji pomocy tym najmniejszym mieszkańcom Wrocławia.

Podczas warsztatów prowadzonych przez partnera akcji, sklep Leroy Merlin, przy torze wyścigów konnych na Partynicach zawisło 17 domków dla owadów zapylaczy. Korzystać z nich będą przede wszystkim pszczoły. Będą mogły schronić się przed deszczem, zimnem lub innym zagrożeniem, a nawet w kolejnym sezonie przezimować.

Domki wiszą w Parku Linearnym, który rozciąga się wokół toru. Do ich budowy użyto samych naturalnych materiałów. Konstrukcja przypomina naturalne lęgowiska owadów – w środku znajdują się głębokie korytarze lęgowe i surowce dobrze znane pszczołom, które będą z domków korzystać. Do budowy użyto szyszek, drewna i trzcinowych rurek.

Warto wspomnieć, że, jak informowaliśmy w naszym portalu, Wrocław od dawna już dba o pszczoły. Na dachach niektórych budynków powstały ule, zwane pszczelimi hotelami. Takie konstrukcje znajdziemy m.in. na dachu C.H Borek czy Pasażu Grunwaldzkiego.

Nocne śpiewy latającego łosia – nowy gatunek w ZOO Wrocław

Poprzedni artykuł

W przyszłym roku mamy jeździć nowoczesnymi pociągami – Koleje Dolnośląskie z nowymi przetargami na pociągi

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.