Dolny ŚląskPolityka dla LudziSamorządWideo/Galerie

Dolny Śląsk to ambitne wyzwanie – tak uważa Grzegorz Macko – wicemarszałek Dolnego Śląska [VIDEO]

2

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko dwa tygodnie temu objął stanowisko powierzone mu przez sejmik. Dotychczasowy radny Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego wszedł niemal z marszu w nowe zadania, ale ma też cele, jakie wynikają z jego doświadczeń i oczekiwań wyborców.

W specjalnym wywiadzie udzielonym Wrocławskim Faktom, w cyklu #PolitykaDlaLudzi, wicemarszałek Grzegorz Macko mówi o potrzebie zrównoważonego rozwoju całego Dolnego Śląska. Podkreśla, że jako jeden z ważnych celów stawia sobie działania w sferze ochrony środowiska naturalnego. Pytany o relacje w koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami wskazuje na wolę współdziałania w kwestiach rozwoju gospodarczego i społecznego regionu, choć nie ukrywa tego, co różni obie polityczne siły w dolnośląskim sejmiku. Uchyla też rąbka tajemnicy ze swojej prywatności, w której nowe stanowisko wiele zmienia w porządku dnia, ale nie zmienia wieloletniego zainteresowania i chęci angażowania się w sprawy publiczne. Zobacz nasze video.

Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, został powołany na to stanowisko w miejsce Marcina Gwoździa, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm RP. Chce kontynuować rozpoczęte projekty, ale też korzystając ze swoich doświadczeń z pracy w administracji rządowej, nadawać nowe impulsy rozwojowe dla Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, a więc wszystkich subregionów Dolnego Śląska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy naszego reportera z wicemarszałkiem Grzegorzem Macko, zarejestrowanej 30 października 2019 r.

Łukasz Ciona

Dramatyczny sms od 12-latki – błyskawiczna i skuteczna reakcja zapobiegła nieszczęściu

Poprzedni artykuł

Wrocław z tytułem Miasta Literatury UNESCO – stolica Dolnego Śląska w ekskluzywnym gronie miast świata

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

2 Komentarze

  1. […] kulturowy w Henrykowie. O tym powiedział nam burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz. Jak bardzo samorządowa codzienna praktyka działania dowodzi, że można i warto działać ponad podziałami partyjnymi mówił nam wicemarszałek […]

  2. […] kulturowy w Henrykowie. O tym powiedział nam burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz. Jak bardzo samorządowa codzienna praktyka działania dowodzi, że można i warto działać ponad podziałami partyjnymi mówił nam wicemarszałek […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.