Malownicze góry, piękne jeziora czy zabytkowe miasta. Oferta turystyczna Dolnego Śląska jest niezwykle bogata. Odwiedzający nie będą się nudzić niezależnie od tego, czy przyjadą na krótką wycieczkę czy dłuższy urlop. Teraz jednak odkrywanie walorów Dolnego Śląska stało się dostępniejsze, niż kiedykolwiek. Także dla osób, które chcą regulować należności z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego.

Wystarczy wejść na portal www.dolnyslask.travel.pl. Na stronie internetowej umieszczone zostały propozycje pakietów turystycznych dla różnych zakątków województwa, które obejmują pobyt w hotelach i pensjonatach oraz dodatkowe atrakcje i wejściówki. Ponadto, w portalu funkcjonuje także sklep z pamiątkami, wydawnictwami, upominkami i biletami oraz zakładka „przyjedź”, gdzie znajdują się ciekawe informacje o wszystkich ważniejszych rejonach turystycznych Dolnego Śląska.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, przy stworzeniu której siły połączyły Dolnośląska Organizacja Turystyczna, samorządy województwa dolnośląskiego i Wrocławia. Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej od wielu miesięcy są w niezwykle trudnej sytuacji. Dla wielu z nich zamknięcie gospodarki oznaczało pozbawienie jedynego i całorocznego źródła utrzymania. Od miesięcy wspieraliśmy ich finansowo, a teraz, kiedy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, chcemy pomóc im wypromować swoją ofertę i dzięki temu przyciągnąć na Dolny Śląsk jak największą liczbę turystów. Zainteresowane współpracą podmioty gospodarcze zachęcam do kontaktu z Dolnośląską Organizacją Turystyczną – zaprasza marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Przez portal www.dolnyslask.travel.pl pobyty rezerwuje się identycznie, jak w klasycznym biurze podróży. Touroperatorem jest tutaj Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Co ważne, oferta została zaprojektowana tak, aby umożliwić chętnym również zrealizowanie rządowego bonu turystycznego.

Kolejną bardzo ciekawą funkcjonalnością portalu jest sklep internetowy. Interesujące nas przedmioty kupujemy płacąc klasycznym przelewem, a paczkę odbieramy później w jednym z paczkomatów InPost. Przez portal dolnyslask.travel.pl kupić można zarówno produkty regionalne, jak na przykład cenione na całym świecie wyroby z ceramiki bolesławieckiej, jak i różnego rodzaju wydawnictwa związane z regionem, przewodniki, upominki i bilety do wielu dolnośląskich atrakcji. Wszystkich ofert na stronie, łącznie z pakietami pobytowymi, mamy w tej chwili już ponad tysiąc. Jednak nie jest to zamknięta lista.

Każdy dolnośląski przedsiębiorca działający w branży turystycznej może dołączyć do tego projektu. Wystarczy skontaktować się z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i omówić szczegóły współpracy. A wszystkich zainteresowanych przyjazdem na Dolny Śląsk, zapraszamy do odwiedzenia i poznawania regionu – mówi radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Patryk Wild.

Proces dokonywania zakupów:
Zakupy w sklepie:
 1. Wybieramy kategorię: produkt regionalny, wydawnictwo, pamiątka lub bilet
 2. Dokonujemy zakupu wybranego artykułu
 3. Płacimy przelewem
 4. Wybieramy paczkomat, z którego chcemy odebrać paczkę
Zakup oferty turystycznej – wycieczki: Pobyt na Dolny Śląsku rezerwujemy tak, jak w klasycznym biurze podróży
 1. Na stronie wybieramy ofertę
 2. Określamy termin przesyłając informację do biura
 3. Potwierdzamy z biurem telefonicznie lub mailowo termin lub w wypadku braku miejsc proponujemy inny termin lub inne miejsce w wybranym terminie
 4. Po potwierdzeniu terminu otrzymujemy mailem umowę, którą należy podpisać i odesłać zwrotnie podpisany skan
 5. Ostatni krok – płatność przelewem
Zakup oferty turystycznej z płatnością bonem turystycznym:
 1. Wybieramy ofertę z katalogu – bon turystyczny
 2. Procedura wyboru, uzgodnienia i potwierdzenia terminu jest dokładnie taka sama, jak powyżej (poza płatnością)
 3. Płatność – chcąc zrealizować płatność bonem turystycznym – łączymy się telefonicznie z recepcjonistą (pod numerem podanym na naszej stronie), którym w tym wypadku jest pracownik DOT – podajemy indywidualny numer bonu, recepcjonista wysyła online zapytanie o płatność do ZUS. Klient nie rozłączając się otrzymuje z ZUS kod smsem, który podaje recepcjoniście (pracownikowi DOT). Pracownik DOT potwierdza płatność w systemie podanym kodem.  Czynność ta finalizuje proces płatności. Cała procedura związana jest z systemem przygotowanym przez ZUS

Śląsk Wrocław przed meczem z Wisłą Kraków nie wydaje się być faworytem

Poprzedni artykuł

Pierwsza taka podstawówka w Polsce – poważne szanse na międzynarodową edukację w Szkole Podstawowej 108

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.