Blisko WrocławiaDolny ŚląskPolityka dla LudziWideo/Galerie

Dolny Śląsk ma się zmienić równomiernie i sprawiedliwie – plan na lata 2021 – 2027 [VIDEO]

1

Na Dolny Śląsk trafią ogromne środki w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, to kwota 556 milionów euro, które trafią na południe naszego regionu.

Dolny Śląsk rozwija się bardzo dynamicznie, ale właśnie jego południowa część ciągle mocno odczuwa upadek górnictwa, które napędzało lokalną gospodarkę.  Skorzystać na środkach mają wszystkie powiaty, a pieniądze zostaną rozdysponowane równomiernie i sprawiedliwie – podkreśla wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Zobacz nasze video.

Pieniądze z Brukseli mają pomóc w dążeniu do neutralności klimatycznej. O tym w jak trudnej sytuacji finansowej bywają nawet takie miasta jak Wałbrzych, zdaje się świadczyć fakt, że brakuje pieniędzy nawet na odśnieżanie ulic.

Dzięki nowym przedsięwzięciom, które będą współfinansowane w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, Wałbrzych, ale też cały subregion sudecki mają wyglądać zupełnie inaczej.

Dariusz Nowakowski

Pani Anna prosi o pomoc – włącz dobre serce już teraz

Poprzedni artykuł

Odpowiednie finansowanie i współpraca kluczowe dla realizacji Europejskiego Zielonego Ładu [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] że tak jak już informowaliśmy w serwisie video naszego portalu, w ramach środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Dolny Śląsk uzyskał 556 mln euro. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.