Tylko na Dolnym Śląsku wykorzystanych zostało już 79 586 bonów turystycznych. Uprawnionych do otrzymania bonu na terenie naszego województwa jest 301 905 osób.

W całej Polsce jest 4 056 932 osób uprawnionych do otrzymania bonu, z czego bony aktywowało już 948 233 osób. Wrocławianie wykorzystali już 13 998 bonów na kwotę 18 226 000 zł. Wałbrzyszanie 1 347 bonów na kwotę 1 117 000 zł, a mieszkańcy Legnicy 3 032 bonów wartych 2 481 750 zł.  Za wakacje bonami płacili chętnie także mieszkańcy Lubina, którzy wykorzystali 8 794 bonów na kwotę 7 441 250 zł i Świdnicy, którzy aktywowali 5 821 bonów na 4 930 250 zł.

  • Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus. Wygenerowanie bonu jest bardzo łatwe pod warunkiem, że założyło się już swoje indywidualne konto na naszej platformie internetowej PUE ZUS. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”.
  • Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Żeby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny” (PBT). Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń.

Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się, bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

 

 

 

Teatr Trzech Generacji – zaproszenie na warsztaty międzypokoleniowe teatralne

Poprzedni artykuł

Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym – młodzieżowy MicoCup wraca do gry

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.