Jak Wam się podoba nowy mieszkaniec Polanicy-Zdroju? Po długiej podróży niedźwiadek dotarł do celu i jak widać, na dzień dobry zatrzymał się na kawie.

Wpis cytowanej wyżej treści na oficjalnym profilu społecznościowym samorządu Polanicy-Zdroju ukazał się wczoraj. Zilustrowano go zdjęciem figurki niedźwiadka… pijącego kawę. To właśnie dzieło autorstwa Karoliny Konieczny wygrało konkurs, jaki gmina Polanica-Zdrój ogłosiła wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Celem inicjatywy było wykreowanie elementu małej architektury miejskiej w formie rzeźby, który miałby się stać promocyjnym symbolem lubianego dolnośląskiego uzdrowiska znanego czytelnikom naszego portalu z relacji video.

Na ogłoszony pod koniec 2020 r. zaproszenie skierowane do studentów wrocławskiej ASP napłynęło kilkanaście prac. Jury wyróżniło siedem z nich. Główną nagrodę przyznano Karolinie Konieczny za wspomniany już model niedźwiadka z filiżanką.

Pomysł urozmaicenia przestrzeni publicznej uzdrowiska figurkami niedźwiadków w różnej postaci zrodził się w Polanicy-Zdroju już kilkanaście miesięcy temu. Miejscowi samorządowcy nie kryją, że inspirowali się wrocławskimi krasnalami, które prezentowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Chcieli jednak, aby kurort miał własny symbol i zamierzają pomnażać jego formy w kolejnych latach.

Współtwórz sąsiedzkie mapy osiedli! Powstaną na 4 wrocławskich osiedlach

Poprzedni artykuł

Zaszczep się w majówkę! Rusza mobilny punkt szczepień na parkingu przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.