fot. DBOT

Jak prawidłowo przeprowadzić ucisk na klatkę piersiową, jaka to jest pozycja bezpieczna i kiedy można ją zastosować. Jak pomóc dziecku, a jak osobie dorosłej. Ten rodzaj wiedzy należy utrwalać w każdym wieku. Utrwalili go także dolnośląscy terytorialsi.

W minioną sobotę, na zalewie Mietkowskim,  przeprowadzone zostały specjalistyczne szkolenie.  Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialne wspólnie z ratownikami Dolnośląskiego WOPR, funkcjonariuszami z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji we Wrocławiu, strażakami PSP, Pogotowiem Ratunkowym z Wrocławia oraz Wodami Polskimi prowadzili działania o charakterze szkoleniowo-pokazowym tym samym doskonaląc poziom współpracy.   

Były więc akcje związane z ratowaniem osoby tonącej, poszukiwanie zaginionych na terenach przywodnych, operacje na wodzie i lądzie,  prowadzone przy użyciu  łodzi policyjnych, wojskowych oraz sprzętu ratunkowego dolnośląskiego WOPR. Specjalna grupa płetwonurków Państwowej Straży Pożarnej zademonstrowała przygotowanie do procesu poszukiwania osoby, która zatonęła, a ciało znajdowało się w mulistym i skrajnie trudnym terenie.   

Podczas szkolenia w warunkach naturalnych dopracowane zostały umiejętność współpracy poszczególnych służb.

Podczas dnia szkoleniowego zorganizowane zostały również stanowiska informacyjne, gdzie żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady OT, policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i strażacy odpowiadali na każde pytanie związane ze służbą i wymaganiami związanymi z przyjęciem w swoje szeregi.

Wracają emocje na Partynice! W środę siedem gonitw

Poprzedni artykuł

36 sygnatariuszy listu do Jacka Sutryka! Domagają się przyjęcia imigrantów z Afganistanu!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.