W poniedziałek, 3 kwietnia 1967 roku, a więc dokładnie 56 lat temu, ukazał się pierwszy numer wrocławskiego dziennika „Wieczór Wrocławia”. To pismo, które istniało w latach 1967-2003 na terenie samego Wrocławia.
„Wieczór Wrocławia” pojawił się w kioskach 3 kwietnia 1967 roku i był ośmiostronnicową gazetą popołudniowo/wieczorną. Siedziba redakcji mieściła się w dwóch miejscach. Najpierw do 1976 roku przy ul. Komandorskiej 5, a następnie przy ul. Podwale 62. Pierwszym redaktorem naczelnym był Ryszard Skała i pełnił tę funkcję do 1981 roku.
W latach 1967-1980 dziennik wydawany był sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Od 1980 roku zrezygnowano z wydawania sobotniego numeru. Drukowano go w formacie tabloidu – do 1997 roku w Prasowych Zakładach Graficznych (technika ołowiowa), a następnej w drukarni „Słowa Polskiego”
Historia „Wieczoru Wrocławia” zmieniła się w 1990 roku. Wówczas, 22 marca, Sejm RP uchwalił likwidację RSW Prasa-Książka-Ruch. „Wieczór Wrocławia”, podobnie jak inne polskie tytuły, mógł być wydawany samodzielnie przez spółkę pracowniczą. W 1991 roku rozpoczęto negocjację z norweskim koncernem prasowym Orkla. Była to firma, która na polskim rynku zaistniała w 1990 roku.
Co ciekawe to właśnie Norwegowie wprowadzili do do Wrocławia pierwszą offsetową maszynę drukarską do druku gazet w kolorze. Zanim jednak zmieniono technikę drukowania trzeba było poczekać kilka lat. Wkrótce do Wrocławia sprowadzono drugą maszynę offsetową i przeniesiono druk „Wieczoru Wrocławia” do nowej drukarni „Słowa Polskiego”.
Był to także przełom. „Wieczór Wrocławia” przestał być gazetą popołudniową. Tytułu nie zmieniono, ale prasę można było dostać w kioskach juz w godzinach porannych. Niestety, jak się później okazało, był to początek końca tytułu.
Spadał nakład wydawniczy. Tak jak wcześniej ,w latach swojej największej świetności – „Wieczór Wrocławia” wydawano w nakładzie ponad stutysięcznym, tak w końcówce lat 90. nakład ledwo przekraczał 10 tysięcy egzemplarzy.
„Wieczór Wrocławia” został wcielony do „Słowa Polskiego” – początkowo był tylko wkładką do gazety. Niestety tytułu nie udało się już uratować.
Orkla podjęła decyzję o sprzedaniu tytułów – zarówna „Słowa Polskiego”, jak i „Wieczoru Wrocławia” – niemieckiemu koncerowi Neue Passauer Presse będącym w Polsce znanym jako Polskapresse. Oficjalny koniec istnienia „Wieczoru Wrocławia” przypada na 19 grudnia 2003 roku.