źródło: http://fb.com/BlonskiWojciech

Gmina Długołęka zapowiada rewolucyjne zmiany w komunikacji gminnej. Wójt Wojciech Błoński tłumaczy, że będzie to proces rozłożony na kilkuletnią perspektywę czasową, ale finalnie przynoszący doskonały efekt.

Zaprezentowano koncepcję, która jest efektem badania opinii publicznej wraz z analizą potrzeb. Wynika z niej jednoznacznie, że mieszkańcy domagają się zintensyfikowania połączeń autobusowych.

Przygotowana dokumentacja zakłada kilka aspektów. Wśród nich znalazło się bezpośrednie połączenie publicznym transportem zbiorowym każdej miejscowości z Wrocławiem i Długołęką. To także obsługa wszystkich miejscowości liczących  co najmniej 1000 mieszkańców linią o charakterze podstawowym. Ponadto uruchomienie bezpośredniego połączenia 4 największych miejscowości w gminie (Wilczyce-Kiełczów-Długołęka-Mirków) zamieszkałych przez połowę populacji gminy. Zapowiedziano również utrzymanie obecnej oferty weekendowej komunikacji nocnej.

Wdrożenie nowych rozwiązań dotyczących komunikacji gminnej zostało podzielone na etapy:

  • Etap 1 zakłada przekształcenie przewozów szkolnych w transport zbiorowy i optymalne jego wykorzystanie
  • Etap 2 to optymalizacja rozwoju sieci do nowego kontraktu przewozowego (lub po otwarciu WOW)
  • Etap 3 to maksymalne wykorzystanie nowej linii tramwajowej na Swojczyce we Wrocławiu z jednoczesnym wprowadzeniem nowej linii (901) I jednoczesnym wydłużeniem większości linii 9xx kursujących na terenie naszej gminy

– Jestem zbudowany zaprezentowaną koncepcją,  która jest efektem badania opinii publicznej wraz z analizą potrzeb, która mówi jednoznacznie – domagają się Państwo zintensyfikowania połączeń autobusowych. Ta oferta jest odpowiedzią nie tylko na tę potrzebę, ale rozwiązuje również problem szybszych kursów pomiędzy miejscowościami,  tym samym bezpośredniego dotarcia do Długołęki – urzędu, czy stacji kolejowej – komentuje Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński.

 

Obsesja na punkcie wyglądu – choroba, którą trzeba leczyć

Poprzedni artykuł

Skandal we wrocławskich wyborach? Incydent na jednej ze stron rady osiedla!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.