fot. Gmina Długołęka

Już we wtorek odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy VI kadencji. Wezmą w nich udział uczniowie gminy, którzy w tym roku szkolnym mają ukończone 12 lat. Warunkiem wydania karty wyborczej będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej i potwierdzenie zamieszkania. Okręg wyborczy nr 10 przeznaczony będzie dla uczniów, którzy uczą się poza terenem gminy, ale w niej mieszkają.

Młodzieżowa Rada Gminy Długołęka VI Kadencji będzie liczyła 22 radnych. Po dwóch przedstawicieli w radzie będą mieli uczniowie z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Długołęce i w Mirkowie; ze Szkół Podstawowych w Szczodrem, Łozinie, Brzeziej Łące, Siedlcu i Borowej. Dwóch radnych będzie miało również Liceum Ogólnokształcące w Długołęce. Więcej reprezentantów w radzie, bo aż czterech będzie miała jedynie Szkoła Podstawowa w Kiełczowie, zdecydowanie najliczniejsza placówka edukacyjna w gminie. Najbliższe wybory ominą za to SP w Wilczycach w której nie ma obecnie uczniów w wieku uprawniającym ich do kandydowania.

Wielokrotnie podkreślałem, że zdanie młodzieży jest dla mnie bardzo ważne. 16 listopada odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy VI kadencji. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia! Razem z moimi współpracownikami czekamy na Was w urzędzie — zapowiada Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Podział okręgów wyborczych można znaleźć: TUTAJ!

Czym jest Młodzieżowa Rada Gminy?

MRG to grupa kilkunastu młodych ludzi zainteresowanych życiem publicznym gminy, zaangażowanych w rozwój swojej społeczności oraz chcących uczyć się i rozwijać, by stać się dobrym mieszkańcem swojej gminy.

Członkostwo pozwala ukształtować kompetencje obywatelskie młodych ludzi, uczy ich, jak podejmuje się ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym i pozwala współdecydować o sprawach ważnych dla młodzieży.

Młodzież ma mieć większy wpływ na bieżące działania radnych, urzędników i samego wójta. Młodzi ludzie mają mieć swój głos! Szczególnie w obszarach, którymi są najbardziej zainteresowani – jak plany i inwestycje w miejsca do edukacji (np. biblioteki i świetlice) oraz rozrywki (np. skateparki, ścieżki rowerowe, koncerty i inne wydarzenia kulturalne) czy lokalna komunikacje.

Aktywne działania MRG

W planach MRG na pierwszy rok działalności są spotkania organizacyjno-integracyjne z wójtem i radnymi, sesje, debaty i spotkania robocze, wyjazdy (m.in. do Urzędu Miasta Wrocławia i spotkanie z prezydentem Jackiem Sutrykiem, do gminy partnerskiej Sarny na Ukrainie oraz do Brukseli) czy nawiązanie kontaktu z Młodzieżowymi Radami Gmin i Miast w Polsce i za granica.

Udanie zakończyć rok – reprezentacja Polski zagra dziś z Węgrami

Poprzedni artykuł

Olbrzymie bańki mydlane w nowych kolorach i kształtach! Wyjątkowy spektakl we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.