Miasto Wrocław planuje sprzedaż pałacu Hatzfeldów, czyli dotychczasowej siedziby Biura Wystaw Artystycznych? Temat sygnalizowaliśmy w naszym portalu w połowie ubiegłego roku. Przeciwko sprzedaży budynku jest Rada Osiedla Stare Miasto, radni Prawa i Sprawiedliwości oraz wielu mieszkańców Wrocławia, dla których miejsce to okazuje się być niemal kultowe.

Swoją dezaprobatę dla zaistniałej sytuacji część osób wyraziła przez wpisy na zabezpieczającej pałac białej płycie. Wątpliwości mieszkańców wynikają z obaw dotyczących tego co dalej będzie działo się z miejscem, które zostało po wojnie odbudowane z gruzów i postawione na nowo na nogi. Miasto ma wyłonić nowego właściciela pałacu w przetargu. Istnieje zatem obawa, że ten charakterystyczny gmach nie będzie służył już sztuce, a branży deweloperskiej.

W czasie wojny ocalała niewielka część pałacu. Zaliczały się do niej portyk balkonowy, jedna ze ścian, czy parter. Jego znaczna część została, jednak rozebrana i służyła odbudowie… Warszawy. Kilkanaście lat po wojnie ruiny pełniły rolę planów zdjęciowych i filmowych. Dopiero pod koniec lat 60. XX wieku do użytku oddano małą część pierwotnej konstrukcji.

W 2006 roku w budynku dokonano prac w zakresie wymiany okien, drzwi czy ocieplenia budynku. Większe zmiany były zapisane w budżecie miasta na rok 2007, ale ze względu na ostateczny brak środków remont odłożono do bliżej nieokreślonej przyszłości, aż budynek został doprowadzony do stanu w jakim jest dzisiaj. Zobacz na zdjęciach…

Zaplanuj ferie w muzeum – ani chwili bez ciekawych propozycji

Poprzedni artykuł

Styczeń w trybie kontrolnym – Śląsk sprawdza swoje atuty

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.