Aplikacja take&drive ma „ogarniać” cały miejski transport we Wrocławiu. Zasoby systemu obejmują dane dotyczące komunikacji miejskiej, rowerów, hulajnóg, aut elektrycznych i skuterów. Start-up z polskim kapitałem uruchomił właśnie aplikację.

W jednym miejscu użytkownik może sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej. Może ponadto zlokalizować najbliższą wypożyczalnię pojazdów współdzielonych (samochody elektryczne, skutery, hulajnogi i rowery miejskie). Jest także opcja śledzenia przyjazdów autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym.

CEO take&drive Bartosz Kwapisz zapewnia, że celem jest, aby aplikacja stanowiła duże wsparcie dla miast, które szukają rozwiązań na popularyzację idei nowoczesnej mobilności i chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z innych form transportu niż własny samochód.

W przyszłości w aplikacji ma się znaleźć opcja pełnego zarządzanie przejazdami: od zlokalizowania pojazdu przez wynajem do dokonanie opłaty. Wszystko po to, aby wszyscy mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności – z satysfakcją mówią twórcy systemu.

Take&drive działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Użytkownik znajdzie w aplikacji pojazdy od wszystkich firm sharingowych (m.in. Vozilla, 4mobility, Panek, GreenGoo, Blinkee, Lime), stacje i rowery miejskie. Informacje o komunikacji są dostępne dla 13 lokalizacji, a sposób ich wyświetlania został dostosowany do możliwości technicznych oferowanych przez dane miasto. Dlatego we Wrocławiu mieszkańcy mogą korzystać z informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu i tramwaju na przystanek (bazujących na danych GPS).

Strona aplikacji – take&drive – aplikację można pobrać z Google Play oraz App Store

Rezerwy Śląska z awansem do III ligi

Poprzedni artykuł

W środku nocy i na środku ulicy – kobieta zaatakowała policjantów i ratowników

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.