fb: Partia Zieloni Wrocław

Zieloni skierowali skargę do wojewody dolnośląskiego w sprawie uchwały dotyczącej ponownej podwyżki cen biletów MPK. Ta została uchwalona na ostatniej sesji rady miejskiej. Działacze Zielonych apelują, że podwyżka została uchwalona „niespodziewanie, nietransparentnie i niezgodnie ze Statutem podniosła ceny biletów jednorazowych i czasowych.”

Przypomnijmy, że aktywiści z Akcji Miasto ujawnili, że przyjęta uchwała zawiera błąd, który może kosztować miasto nawet kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. Więcej na ten temat pisaliśmy: TUTAJ! 

Działacze Zielonych od początku sprzeciwiali się podwyżce cen biletów w MPK. Na powyższym zdjęciu widzimy happening, który zorganizowali we wrześniu ubiegłego roku i podczas, którego symbolicznie wsadzili prezydenta Jacka Sutryka w rakietę, co miało nawiązywać do kosmicznego podniesienia cen we wrocławskim MPK.

Zieloni zaskarżyli uchwałę do wojewody

— Wnioskodawcy wskazywali w projekcie uchwały, że projekt miał na celu wprowadzenie nowego imiennego biletu okresowego tj. biletu miesięcznego na wszystkie linie „Nasz Wrocław Kolej” w preferencyjnej cenie. Bilet ten miał być  przeznaczony dla mieszkanek i mieszkańców Wrocławia rozliczających podatek dochodowy w mieście i podróżujących regularnie koleją w obrębie Wrocławia na podstawie miesięcznych biletów kolejowych,   jednocześnie zainteresowanych częstym korzystaniem z komunikacji miejskiej. — oceniają Zieloni — Tymczasem zmieniany uchwała załącznik, obejmujący cennik, zawierał również zmiany w zakresie cen biletów jednorazowych oraz biletów okresowych czasowych. Zmiany te polegały na podwyżce cen biletów do stanu przed zmianą dokonaną uchwałą z dnia 20 maja 2021 r. — podkreślają.

Koło Partii Zieloni zwróciło się do Wojewody Dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego o stwierdzenie nieważności uchwały o podwyżce cen biletów na podstawie art. 91 ustawy o samorządzie gminnym.

Jak stwierdził współprzewodniczący wrocławskiego koła Partii Zieloni Robert Suligowski  Procedowanie uchwał dotyczących cen biletów we Wrocławiu woła o pomstę do nieba. Pan Prezydent Jacek Sutryk wraz ze swoim klubem radnych usiłują przepychać kolanem błędną politykę podwyżek cen biletów za każdą cenę. Nie zważając na błędy merytoryczne, które zostały już przyznane przez Ratusz w odniesieniu do biletu „Nasz Wrocław Kolej”. Nie zważając na łamanie wszelkich procedur i zasad transparentności, procedując podwyżkę ukrytą pod biletem kolejowym. Sposób i tryb działania w tej sprawie budzi kontrowersje nie tylko wrocławskich Zielonych, ale także Towarzystwa Upiększania Wrocławia, czy Akcji Wrocław. W sprawach tak istotnych jak ceny biletów powinno się przestrzegać rygorystycznie procedur, a nie narażać użytkowników komunikacji zbiorowej na kompletny chaos.

Piotr Krejner

Wrocław nie marnuje [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Czy we Wrocławiu dzisiaj zagrzmi? Sprawdź!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.