SamorządWiadomościWideo/Galerie

Czy w czasie pandemii parkingi muszą być źródłem dochodów ratusza? Prezydent Wrocławia nie odpuszcza! [VIDEO]

3

Parkomaty mogą być siedliskiem wirusa, bo plastik jest jednym z nośników tego niebezpieczeństwa. Opłaty za parkowanie nadal jednak drenują coraz szczuplejsze portfele wrocławian, którzy muszą do swojej pracy lub w innych życiowych sprawach codziennie docierać do różnych miejsc swoimi samochodami. 71% ankietowanych przez nas Czytelników Wrocławskich Faktów popiera apel o zawieszenie opłat parkingowych na czas stanu epidemii koronawirusa w Polsce.

Wszyscy rozumieją, że miasto musi zarabiać. W dobie korona wirusa to jednak zdrowie, a nie pieniądze powinny być najważniejsza. We Wrocławiu roczny dochód z płatnych parkingów ma wynieść 10 mln zł. Problem w tym, że dziś stoją puste, więc i tak zysków nie przynoszą. Nawet jeśli część potencjalnych płatników wrocławskich parkingów przestała dojeżdżać, to i tak wielu nadal dociera swoimi autami, ale parkuje je w innych miejscach.

Skąd wziąć pieniądze potrzebne miejskiemu budżetowi, jeśli nie wpłyną z zawieszenia opłat ze strefy płatnego parkowania lub z tego, że kierowcy „gdzieś indziej” parkują pojazdy? Zapytaliśmy o to wrocławskich radnych Michała Kurczewskiego i Roberta Grzechnika. Chcieliśmy też uzyskać odpowiedź od prezydenta Jacka Sutryka. Do biura prasowego urzędu miejskiego pisaliśmy dwukrotnie. Tyle też razy odpowiedzi nie otrzymaliśmy, ale zostaliśmy odesłani z przysłowiowym „kwitkiem” i skierowani do codziennych transmisji włodarza naszego miasta w internecie. Zalecono nam znalezienie odpowiedzi w jednym z wieczornych live’ów na profilu prezydenckim, co też uczyniliśmy. Zobacz nasze video.

Oczekiwania wielu wrocławian i nasze pytania podtrzymujemy. Całe społeczeństwo zmaga się z niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus. Rząd codziennie podejmuje trudne i kosztowne decyzje. Samorząd również stoi przed tym wyzwaniem – jak odpowie nam we Wrocławiu?

Dariusz Nowakowski

Śląsk ma klasę – nie tylko na boisku – BRAWO!

Poprzedni artykuł

Łubu-dubu w aucie – a tam nie tylko głośna muzyka

Następny artykuł

Możesz także polubić

3 Komentarze

  1. […] działań oczekiwanych, to nie brakuje… krytyki działań zarządzających kryzysem. Jeszcze kilka dni temu Wrocławskie Fakty apelowały do prezydenta Wrocławia, aby zniósł opłaty za parko…. Na apel nie przystał. Mimo wielu godzin spędzanych przed kamerą ani prezydent (ani nikt z jego […]

  2. […] już, że Prezydent Wrocławia nie zamierza pójść wzorem Opola czy Krakowa i nie zwolni mieszkańców Wrocławia z opłat za parkowanie ze względu na epidemię koronawirusa. Czy władze miasta dadzą się za to namówić na wprowadzenie darmowej komunikacji […]

    1. Roczne przychody z parkingów we Wro to 10 mln złotych. Nagrody urzędnicze to ponad 12 mln złotych. Już wiecie na co idą opłaty za parkowanie?
      Sutryk to najgorszy prezydent. W dodatku hipokryta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.