Na zdjęciu Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego / fot. UMWD

Dolnośląscy samorządowcy wciąż starają się o większe pieniądze z Unii Europejskiej. Samorząd województwa od wielu miesięcy negocjuje wysokość wsparcia finansowego, jakie dostępne będzie dla naszego regionu w nadchodzącej perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

Ważnymi elementami toczących się negocjacji były m.in. wystąpienie do Ministra Waldemara Budy z kwietnia br., a także stanowisko zarządu województwa, które 1 czerwca przesłane zostało do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Charakteryzując specyfikę regionalną Dolnego Śląska Zarząd Województwa zaproponował w nim rozwiązania i mechanizmy, które umożliwią przyznanie naszemu województwu większej puli środków na realizację dolnośląskich projektów w ramach programów krajowych oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027.

Pełne stanowisko dostępne tutaj: Stanowisko Zarządu

– Fundusze europejskie to jeden z filarów rozwoju Dolnego Śląska w ostatnich latach. To wiele inwestycji w najważniejsze obszary naszego codziennego życia takie jak: służba zdrowia, kolej, drogi, a także tysiące miejsc pracy dla mieszkańców regionu. Chcemy utrzymać dotychczasową dynamikę rozwoju, dlatego walczymy o jak największą pulę środków dostępnych m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

–  Na Dolny Śląsk w ostatnich latach płynie dużo pieniędzy, również dzięki potężnemu rządowemu wsparciu. Chcemy, aby tak samo było ze środkami europejskimi w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Przedstawiliśmy nasze racje stronie rządowej i czekamy na dalszą część negocjacji – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko z Prawa i Sprawiedliwości.

#BliżejEURO (6): Kompendium wiedzy – Grupa F

Poprzedni artykuł

Napad na bank we Wrocławiu! Nowe fakty i relacje świadków [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.