Dziękujemy, że tak odpowiedzialnie podchodzicie do sytuacji, która jest dla nas wszystkim trudnym wyzwaniem! Pamiętajcie, że najważniejsze jest zachowanie dyscypliny sanitarnej oraz zadbanie o najbliższych. Szczególnie pamiętajmy o osobach w wieku emerytalnym oraz tych w wieku podeszłym. To czas, w którym solidarność społeczna jest kluczowa.

Ten wpis na oficjalnym profilu samorządu Sycowa oddaje klimat komunikacji społecznej, jaką tamtejszy urząd i burmistrz Dariusz Maniak konsekwentnie utrzymują z mieszkańcami gminy od początku kryzysu epidemicznego. Według danych z chwili publikacji tego tekstu w gminie Syców nie ma stwierdzonego zakażenia koronawirusem.

Mieszkańcy zwracali włodarzowi wiele uwag na gromadzenie się młodzieży. Dariusz Maniak odpowiedział wczoraj na te sygnały. Wybrałem się wieczorem na krótki spacer po Sycowie. Dostaję od Was sporo wiadomości prywatnych. Dotyczą one spraw związanych z naszym wspólnym bezpieczeństwem i przestrzeganiem zasad, które obecnie obowiązują. Gromadząca się młodzież w parku czy ostatnio otwarty „Kebab” na ul. Kolejowej. Lokal jest otwarty, jednak sprzedaje jedzenie tylko na wynos. Inną kwestią jest to, czy powinien być otwarty. Sprawdzimy to. Młodzież stara się kontrolować policja. W następnym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy na temat zwiększenia liczby patroli. (…)

Dziękuję bardzo za wasze zaangażowanie w nasze wspólne bezpieczeństwo. Sygnały, które kierowane są tylko i wyłącznie obywatelską odpowiedzialnością. Wszystko weryfikujemy i przekazujemy odpowiednim służbom. Jeśli nie musisz wychodzić to #zostańwdomu – pisze burmistrz Sycowa Dariusz Maniak

Według aktualnych danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy, w kwarantannie znajduje się 10 osób z terenu gminy Syców. W całym powiecie oleśnickim takich osób jest 250, przy czym zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 jest 9 osób z miasta Oleśnica i 1 osoba z gminy wiejskiej Oleśnica. Systematyczny Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują policjanci.

Niestety wczoraj wieczorem oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy, związku z sytuacją epidemiologiczną czasowo zawiesił przyjmowanie pacjentek. Wynika to ze stwierdzonego wczoraj podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednej z pielęgniarek. Skutkiem jest poddanie kwarantannie wszystkich pracowników tego oddziału szpitalnego.

Foto: Syców – oficjalny profil miasta

Krótkie: „jest, wrócił!” – uratowane ludzkie życie

Poprzedni artykuł

Miasto musi działać w dobie kryzysu epidemicznego – jak działa?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

2 Komentarze

  1. Kolejny Fake News.
    Wystarczyło w poniedziałek pojechać do centrum. Wszędzie pełno ludzi a w marketach osób starszych. Zdjęcie zrobione pewnie wieczorem po zamknięciu sklepów.

  2. Zrobcie zdjecia pod marketami wiecej niz w inne dni kiedykolwiek i tak caly czas .

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.