„Bird” to nazwa nowych 400 hulajnóg, które można od wczoraj wypożyczać we Wrocławiu.

Amerykański operator deski na kółkach podkreśla ekologiczność rozwiązania i związaną z nim redukcję emisji dwutlenku węgla. Przedstawicielka firmy „Bird” Marta Piorun akcentuje, że aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie, aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Hulajnogi w tym przypadku są chętnie wybieranym środkiem transportu, pozwalającym na zostawienie auta w garażu i wybranie alternatywnych sposobów dotarcia do celu.

System „Bird” działa podobnie jak pozostałe. Wystarczy mieć aplikację w telefonie z indywidualnym kontem i oraz wpisanie numeru karty płatniczej. Wypożyczenie hulajnogi jest możliwe po zeskanowaniu QR-kodu.

Opłata za odblokowanie czarno-białej hulajnogi wynosi 3 zł, a każda minuta korzystania z niej kosztuje 50 groszy. „Bird” nie chce konkurować ceną. Operator – jak deklaruje – skupia się na bezpieczeństwie. Stąd m.in. wymóg podania wieku użytkownika, by zniechęcić nieletnich.

Wrocław jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, gdzie „Bird” oferuje swój system. Ten amerykański operator Bird działa w 100 miastach na całym świecie.

Włamywacz pomylił adresy – znalazł się w rękach policji w kilka sekund

Poprzedni artykuł

Człowiek tonie bezgłośnie – kiedy leży już na dnie wie, że umiera

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] stolicy regionu działają już inni operatorzy sharingowi m.in.: skuterów, hulajnóg oraz samochodów. Skutery Hop.City można wypożyczać prawie na terenie całego miasta m.in. w […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.