Kompleks Stadionu Olimpijskiego przy ul. Paderewskiego, zaprojektowany jako zespół obiektów sportowych, jest unikalnym w skali światowej zabytkowym układem urbanistycznym i rozpoznawalną częścią tożsamości Wrocławia. Jego wartość w przestrzeni naszego miasta jest niepodważalna, obecna w wielu publikacjach historycznych, popularyzatorskich i materiałach promocyjnych miasta, a przede wszystkim w świadomości jego mieszkańców. – czytamy w piśmie do Jacka Sutryka.
Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna dodaje, że jeśli nie jest możliwe przywrócenie basenom ich pierwotnego zastosowania, powinny powstać w ich miejscu inne obiekty sportowe. Wnioskodawcy zauważają, że obiekt mieszkalny spowoduje znaczny wzrost obciążenia komunikacyjnego.

Bezczynne przyglądanie się sytuacji i zrzucenie odpowiedzialności na decyzje poprzedników i bezduszne procedury nie uchroni Wrocławia przed stratą jednego ze swoich najcenniejszych kompleksów i kompromitację związaną
z nieodwracalnością i skalą szkody. Proponujemy rodzaj „okrągłego stołu” z udziałem wszystkich zainteresowanych stron w celu przedyskutowania wszystkich uwarunkowań oraz podjęcia próby znalezienia rozwiązań satysfakcjonujących środowiska odpowiedzialne za ochronę zabytków a także zaangażowane w spór organizacje społeczne. – kończą swoje pismo wnioskodawcy.

Filip Macuda
foto: FB Breslau

Lucyna Kornobys ze złotem Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy!

Poprzedni artykuł

Mariusz Pawelec nie zagra już w pierwszej drużynie Śląska. Co dalej z legendą klubu?

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.