Przez kilka ostatnich dni wrocławski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozdystrybuował kilka tysięcy chryzantem, które ozdobiły miejsca pamięci na Dolnym Śląsku.

Odkupione od producentów kwiaty ozdobiły pomniki, cmentarze wojskowe, groby powstańców i nieznanych żołnierzy.  Odwiedzono dziesiątki miejsc m.in we Wrocławiu, Zgorzelcu, Bielawie, Dzierżoniowie, Pieszycach, Ząbkowicach Śląskich, Żarowie, Oławie, Jelczu Laskowicach.

Inicjatywę zapoczątkowała dyrektor generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Pani Małgorzata Gośniowska-Kola, ale my na Dolnym Śląsku skupiliśmy się nie tylko na Wrocławiu. Chcieliśmy dotrzeć do małych miejscowości, w których spoczywają doczesne szczątki osób, które walczyły o naszą niepodległość. Do akcji zaprosiliśmy wiele różnych środowisk. Spotkaliśmy się z dużym entuzjazmem i ogromną chęcią współpracy. Ogromne wzruszenie budził widok najmłodszych, którzy w sposób czynny włączyli się w akcję – relacjonuje dyrektor dolnośląskiego oddziału terenowego KOWR Tomasz Krzeszowiec.

Szef oddziału KOWR we Wrocławiu zaprosił do udziału w akcji parlamentarzystów, samorządowców, środowiska patriotyczne i harcerzy. Na grobach bohaterów kwiaty składali m.in.: poseł Mirosława Stachowiak-Różecka, poseł Marcin Gwóźdź, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz harcerze, organizacje pozarządowe, środowiska patriotyczne, wolontariusze i pracownicy KOWR.

W wydarzeniu wykorzystane zostały kwiaty, które ARiMR i KOWR odkupywały od ogrodników i sprzedawców w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych.

„Szkolna ulica” sprawdziła się – projekt poprawiający bezpieczeństwo drogowe dzieci będzie kontynuowany

Poprzedni artykuł

Wagon jak wielka flaga – na ulice wyjechał Tramwaj Niepodległości

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.