Od 17 grudnia br. pociągi Kolei Dolnośląskich są dostępne w Google Transit, popularnej na całym świecie wyszukiwarce połączeń. Platforma w polskiej wersji jest dostępna od 2016 r. za pośrednictwem popularnych map Google i pozwala na zaplanowanie podróży oraz sprawdzenie rzeczywistych czasów odjazdu pociągów.

Google Transit, czyli funkcja podpowiadania w popularnych mapach Google transportu publicznego jako sposobu przemieszczenia się jest dostępna w Polsce od 2016 roku. Komunikacja publiczna jest dodatkową opcją, którą użytkownik ma do wyboru, oprócz standardowej podróży samochodem, pieszo czy rowerem.

Zależy nam, żeby nasze usługi były jak najbardziej dostępne dla pasażerów. Dlatego otwieramy nowe połączenia kolejowe, ale też pojawiamy się na nowych platformach. Od stycznia 2018 pasażerowie mogą kupować nasze bilety w aplikacji KOLEO, teraz nasz rozkład będzie łatwo dostępny dla każdego podróżnego na świecie za pośrednictwem Google Transit – powiedział rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

Aplikacja oferuje nawigację i wskazówki dojazdu z wykorzystaniem transportu publicznego. Znalazły się w niej wszystkie połączenia realizowane przez Koleje Dolnośląskie zgodnie z nowym rozkładem jazdy, który wszedł w życie 15 grudnia br. Trasy pociągów dolnośląskiego przewoźnika są oznaczone w aplikacji kolorem żółtym.

Atutem Google Transit jest jego dostępność, ponieważ dostępne jest na każdym urządzeniu, na którym działa aplikacja Google Maps oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Miało być „czarująco” i było, ale potem… – Park Staromiejski zdewastowany

Poprzedni artykuł

„Krab” odpływa w historię wrocławskiej gastronomii – jeszcze tylko kilka godzin można iść „na rybkę”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.