Wrocławskie Fakty

WIDEO

WYWIAD

FELIETON

POLITYKA

KONTAKT

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie
Wrocławskie Fakty
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie
Wrocławskie Fakty
Home Wiadomości

Chcecie popływać we Wrocławiu – mamy informacje na ten temat

KK przez KK
10 maja 2024
w Wiadomości, Wrocław
0
Chcecie popływać we Wrocławiu

Ciepły początek maja przyspieszył pytania mieszkańców o otwarcie miejskich basenów i kąpielisk.

Jeśli pogoda dopisze, będziemy mogli z nich korzystać już na przełomie maja i czerwca – zapowiada wrocławski ratusz. We Wrocławiu jest 6 obiektów letnich, z których będzie można korzystać w tym sezonie: Pływalnia letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34, Kąpielisko „Morskie Oko” przy ul. Chopina 27, Kąpielisko „Glinianki” przy ul. Kosmonautów 1, Kąpielisko „Oporów” przy ul. Harcerskiej 25, Kąpielisko „Królewiecka” przy ul. Królewieckiej oraz plaża przy tzw. Jeziorze Pawłowickim w pobliżu ul. Jeziorowej.

Czekamy na piękne i słoneczne lato w tym roku. Aktualnie jesteśmy w procesie przygotowań do sezonu na naszych basenach przy ul. Wejherowskiej i na kąpielisku Glinianki. Jak co roku, czyszczone są niecki basenowe, sprawdzane, konserwowane i serwisowane sanitariaty oraz urządzenia techniczne. W najbliższych dniach baseny wypełnią się wodą, która następnie musi zostać przebadana i dopuszczona przez Sanepid do użytkowania przez kąpiących się. Na Gliniankach dodatkowo dosypywane są tony piasku, aby uzupełnić, wyrównać i przygotować plażę – mówi prezes WCT Spartan, czyli operatora kąpielisk Dariusz Kowalczyk.

 

Oba kąpieliska zostaną otwarte najpóźniej 15 czerwca, ale jest duża szansa, że jednak dużo wcześniej. Jeśli tylko pogoda dopisze i będzie nas czekał upalny długi weekend w Boże Ciało (Boże Ciało przypada w tym roku 30 maja), to już wtedy zgłosimy gotowość i otworzymy nasze obiekty. Śledząc na bieżąco prognozę pogody poinformujemy o konkretnej dacie, czy będzie to 30 maja czy weekend później, ale uspokajam, że nawet mimo niesprzyjającej aury baseny zostaną otwarte nie później niż 15 czerwca – dodaje rzecznik prasowy WCT Spartan Maciej Moczko. Według zapewnień WCT cenniki nie są jeszcze ustalone, ale nie ulegną one drastycznym zmianom. Będą to jedynie kosmetyczne zmiany, nad którymi trwają obecnie prace.

  • Pływalnia letnia Orbita – otwarta będzie codziennie w godzinach 9:00 – 19:00. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku. Basen pływackio wymiarach 50 x 25 m i głębokości od 1,6 m do 1,8 m. Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m, w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1 do 1,4 m. Brodzik dla dzieci – niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokości 40 cm z fontanną, a w pobliżu plac zabaw dla dzieci. W ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób.
    Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł – zwrotne) i sanitariaty. Dla klientów przygotowanych zostało 150 sztuk bezpłatnych leżaków, a także wzbogacono ofertę gastronomiczną. W upalne dni planowane są różne sportowe animacje dla korzystających z basenów. Będziemy zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach fitness, aqua-fitness, jogi i treningu funkcjonalnego w plenerze. Na pływalni honorowane będą karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.
  • Kąpielisko Glinianki – jedno z kultowych wrocławskich kąpielisk, położone nieopodal Tarczyński Areny. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów, w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów. W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 20 tys. osób. Otwarte będzie w dni powszednie w godzinach 9-19, a w weekendy w godz. 9-20. Na terenie kąpieliska pojawią się punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą toin. foodtracki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami, typu pierogi, makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkości (lody, wyroby cukiernicze).
    Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenis stołowy oraz Wakepark.
  • Kąpielisko Morskie Oko – najpopularniejsze wrocławskie kąpielisko, w ubiegłym roku przeszło duży remont.  Zakres prac obejmowałin. renowację natrysków zewnętrznych, szatni, toalet czy plaży. Długofalowe plany rozwoju tego terenu obejmują m.in. wyznaczenie stref grillowych, doskonałych do organizacji rodzinnych pikników, instalacji wodnych dmuchańców dla dzieci czy stref przeznaczonych do gier planszowych. Dodatkowo, w przyszłości na terenie kąpieliska będą dostępne kajaki, umożliwiające aktywny wypoczynek na wodzie. W ramach modernizacji planowany jest również remont pomostu. Nieprzerwanie przez cały ten czas kąpielisko przyciąga tłumy entuzjastów wodnych przygód. Liczba około 90 tys. osób, które odwiedziły to miejsce w ubiegłym sezonie letnim, jest imponująca i pokazuje, że popularny „Morak” po przejściu renowacji budzi jeszcze większe zainteresowanie, niż wcześniej. Sezon kąpielowy na Morskim Oku rozpocznie się tradycyjnie 1 czerwca.
  • Bezpłatne kąpieliska i akweny – 22 czerwca, wraz z rozpoczęciem wakacji zostaną uruchomione kolejne trzy obiekty – bezpłatne, strzeżone, z ratownikami, punktami medycznymi, toaletami oraz plażami.
    Będą to kąpieliska i akweny: Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach,Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie, Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. W tym roku, przy ul. Jeziorowej na Pawłowicach, w miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska pojawi się plaża miejska w nowej odsłonie. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z in. desek SUP. Do dyspozycji gości będzie plaża o 40-metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam miejsce do piknikowania i na ognisko, nowe podesty, boisko do siatkówki, opiekę ratownika, punkt pierwszej pomocy i nowość – wypożyczalnię popularnych desek SUP. Woda w tym miejscu będzie regularnie badana, by wszyscy chętni, bez przeszkód, mogli korzystać z popularnego akwenu. Dodatkowo, tereny zielone zostały odświeżone, pojawiły się też nowe nasadzenia. Część z tych inwestycji to efekt wygranych przez mieszkańców projektów WBO.

Na wszystkich obiektach kąpielowych dyżur pełnić będą ratownicy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo. Sezon letni potrwa tradycyjnie do końca sierpnia. Więcej informacji na temat basenów i kąpielisk można znaleźć na stronach: www.mcs.wroc.pl / www.spartan.wroc.pl / www.aquapark.wroc.pl. Przez cały rok można też korzystać z aquaparków Wrocławskiego Parku Wodnego: przy ul. Borowskiej w centrum miasta oraz Polnej na Brochowie. Najpóźniej w czerwcu zostanie otwarty trzeci, przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie.

Tagi: czas wolny
UdostępnijUdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Wszystko dla dzieci: od zabawy po rozwój – Kideolo fun&create w sobotę od rana do wieczora

Następny wpis

Największy targ roślin doniczkowych we Wrocławiu – zielony weekend w Zajezdni Dąbie

Następny wpis
Największy targ roślin

Największy targ roślin doniczkowych we Wrocławiu – zielony weekend w Zajezdni Dąbie

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Najnowsze
  • Komentowane
  • Popularne
Dlaczego warto być pełnoprawnym mieszkańcem Wrocławia?

Dlaczego warto być pełnoprawnym mieszkańcem Wrocławia?

23 czerwca 2025
Nowy zielony zakątek we

Nowy zielony zakątek we Wrocławiu otwarty

27 czerwca 2025
Patron z duszą i tradycją

Patron z duszą i tradycją – Stawy Milickie wspierają wrocławskie łowisko Park Glinianki

24 czerwca 2025
Nightskating wraca do Wrocławia

Nightskating wraca do Wrocławia

25 czerwca 2025
Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą

Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną

30 czerwca 2025
III. Wrocławskie Mistrzostwa w

III. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

30 czerwca 2025
Wojewódzkie obchody zakończenia

Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego

30 czerwca 2025
Polacy z wielką szansą na

Polacy z wielką szansą na awans do Mistrzostw Świata

30 czerwca 2025

Reklama

timcatering katering

Ostatnie aktualności

Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą
Inne

Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną

30 czerwca 2025
III. Wrocławskie Mistrzostwa w
Inne

III. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

30 czerwca 2025
Wojewódzkie obchody zakończenia
Blisko Wrocławia

Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego

30 czerwca 2025
Polacy z wielką szansą na
Sport

Polacy z wielką szansą na awans do Mistrzostw Świata

30 czerwca 2025
Elektromobilność na tablicy
Biznes

Elektromobilność na tablicy – rozbudowa system szkolnictwa zawodowego we Wrocławiu

30 czerwca 2025
Summer party i pokaz
Inne

Summer party i pokaz samby w Aquaparku Wrocław

27 czerwca 2025

WrocławskieFakty.pl - wiarygodne informacje z Wrocławia i regionu. Sprawdzone fakty i opinie.

Social Media

Polityka prywatności
Kontakt

Kategorie

  • Biznes
  • Blisko Wrocławia
  • Długołęka
  • Dolny Śląsk
  • Dzieje się
  • Edukacja
  • Felieton
  • Handel
  • Inne
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Kultura
  • Na sygnale
  • Oświadczenie
  • Polityka
  • Rozkład Jazdy
  • Sport
  • Syców
  • Ważne
  • Wiadomości
  • Wideo/Galerie
  • Wrocław
  • Wywiad
  • Zdrowie

Ostatnie aktualności

Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą

Warsztaty z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną

30 czerwca 2025
III. Wrocławskie Mistrzostwa w

III. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

30 czerwca 2025
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie

© 2022 WroclawskieFakty.pl

Drogi użytkowniku
Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://wroclawskiefakty.pl/polityka-prywatnosci)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
SAVE & ACCEPT