„Nie zwlekaj! Jedź z nami!” to hasło promowane na nowym autobusie miejskiego przewoźnika. Kampania jest efektem współpracy Fundacji Cancer Fighters i MPK Wrocław, która ma celu zachęcanie mieszkańców Wrocławia do systematycznych badań, które mogą uratować życie. Profilaktyka to najskuteczniejsza forma walki z nowotworami.

Odkąd rak odebrał najbliższą mi osobę, tematyka profilaktyki antynowotworowej jest mi szczególnie bliska – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – MPK to nieodłączny element życia wrocławian, dlatego chcemy i musimy być odpowiedzialni społecznie. Wszelkimi dostępnymi nam środkami zachęcamy mieszkańców do profilaktyki, do troski o własne zdrowie. Można śmiało stwierdzić, że nasze pojazdy są nie tylko środkami komunikacji, ale również środkami masowego przekazu.

Fundacja Cancer Fighters udziela wsparcia dzieciom i dorosłym dotkniętym chorobą nowotworową i promuje profilaktykę.

Dzięki wsparciu MPK Wrocław możemy skuteczniej promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców naszego miasta. Autobus pełni rolę mobilnej formy reklamy, dzięki której mamy szansę dotrzeć do dużej liczby osób. Wraz z MPK chcemy zachęcić ludzi do badań profilaktycznych, które mogą komuś uratować życie, dlatego nie zwlekaj! Jedź z nami! – apeluje prezes Fundacji Cancer Fighters Marek Kopyść.

Na autobusie, oprócz haseł zachęcających do wzięcia udziału w akcji, można zobaczyć wspierającą tę inicjatywę Joannę Jędrzejczyk, zawodniczkę MMA.

Asia jest naszą ambasadorką od ponad pięciu lat. Zawsze chętnie wspiera nasze pomysły i promuje zdrowy tryb życia. Tak medialna postać przyciąga uwagę, a przecież o to chodzi, aby nasz przekaz trafił do jak najszerszego grona – dodaje Marek Kopyść.

Już na wiosnę ma ruszyć dalsza część akcji, a wraz z nią możliwość profilaktycznych badań w punktach mobilnych.

Rząd dopłaca do elektryków, a Wrocław oferuje darmowy parking i wiele więcej

Poprzedni artykuł

Gwardziści zwycięscy. Szczęśliwy horror dla wrocławian!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.