„Cafe Berg” przy wrocławskim Podwalu ma już najemcę wybranego w drugim przetargu, do którego na początku października zgłosiły się cztery firmy. To charakterystycznie położone miejsce odwiedzaliśmy już wiosną w naszym portalu, gdy zakończyła się jego rewitalizacja. Teraz do pełni szczęścia potrzebne jest odmrożenie gastronomii, o ile wskaźniki pandemii w najbliższych tygodniach spadną.

Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu na zabytkowy pawilon przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Piotra Skargi we Wrocławiu. Budynek wydzierżawiła od miasta firma, która prowadzi ogólnopolską sieć pączkarni. Teraz zgodnie z umową w domku nad fosą powstanie kawiarnia. W trakcie postępowania przetargowego – jak informuje ZZK – pod uwagę brana była nie tylko wysokość proponowanego czynszu, ale również wiarygodność ekonomiczna najemcy i doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej. Przyszły dzierżawca za najem wyremontowanego zabytkowego lokalu o powierzchni blisko 90 mkw. będzie płacił gminie Wrocław, co miesiąc blisko 4 tys. zł.

Kolejny krok to przygotowanie lokalu do otwarcia. Przedstawiciel firmy już zadeklarował, że planuje tak zaaranżować wnętrze, aby nadać „Cafe Berg” odpowiedni klimat i smak z okresu przedwojennego – zdradza rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego Tomasz Jankowski. Cieszymy się, że w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorców, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca – podkreśla dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego Anita Białowąs.

W niewielkim kiosku nad fosą, tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną była pijalnia mleka. Budynek wymyślił ponad 100 lat temu Max Berg, projektant m.in. Hali Stulecia. W ostatnich latach w zabytkowym budynku był m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Wiosną 2019 roku Gmina Wrocław przeprowadziła prace remontowe tego zabytkowego obiektu, które potrwały rok. W budynku wymieniono m.in. instalacje, zwiększono też jego przestrzeń użytkową. Gmina za prace remontowe w budynku „Cafe Berg” zapłaciła blisko 1,5 mln zł.

Jacek Sutryk dla RMF FM o zmianie nazwy placu Jana Pawła II: „Nie można iść za daleko, nie można iść w niepewne”

Poprzedni artykuł

To miejsce staje się atutem Dolnego Śląska – do pałacu i parku Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim wraca życie [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.