Nowy, 1,2 kilometrowy buspas na ul. Bolesława Krzywoustego zostanie oddany w nocy z piątku na sobotę. Autobusy w kierunku centrum mają pojechać zdecydowanie szybciej. Projekt sprawił, że buspas nie zabierze żadnego z pasów jezdni głównej. Do istniejącej drogi został dobudowany kolejny pas ruchu.

Buspas na ul. B. Krzywoustego został poprowadzony od zjazdu z estakady w rejonie mostu na rzece Widawie do skrzyżowania na wysokości istniejącego wyjazdu z parkingu CH Korona, tj. na odcinku o długości około 1240 metrów.

Zgodnie z naszymi założeniami nowy buspas ma obsłużyć 14 linii autobusowych (118, 121, 128, 130, 131, 141, 151, 904, 911, 914, 921, 924 oraz N i D) kursujących z Psiego Pola w stronę centrum – wyjaśnia Adam Więcek z Urzędu Miejskiego Wrocławia — To  oznacza, że mogą po nim poruszać się nawet 42 autobusy na godzinę. Do tej pory samochody musiały dzielić jeden pas z autobusami, z kolei po wybudowaniu trzeciego pasa, to ulega zmianie i ruch w tym rejonie będzie płynniejszy — dodaje.

Tym razem buspas nie zabierze pasa ruchu

Na ul. B. Krzywoustego zostały poszerzone dwa fragmenty jezdni, dzięki czemu powstał trzeci pas. – Buspas został poprowadzony po dodatkowych pasach ruchu oraz z wykorzystaniem jezdni bocznej ul. B. Krzywoustego obsługującej obecnie parking przy CH Korona – mówi Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu i dodaje: – W  ramach zadania wybudowany został też dodatkowy zjazd z jezdni bocznej obsługującej parking galerii handlowej oraz przystanek na wysokości głównego wejścia na teren CH Korona.

Po przebudowie kierowcy nadal mają możliwość wjazdu z ul. B. Krzywoustego bezpośrednio z buspasa na teren jezdni obsługującej parking przy CH Korona.

Zakres robót obejmował również likwidację nieczynnej sieci wodno-kanalizacyjnej, budowę i przebudowy kanałów MKT, przebudowę chodników oraz sygnalizacji przy skrzyżowaniu z Brucknera.

Nowy przystanek dla pasażerów komunikacji miejskiej został wyposażony w standardową infrastrukturę przystankową tj. tablica DIP, biletomat oraz wiatę.

Blisko 1000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Poprzedni artykuł

Dziś mecz Pucharu Polski! Kibicu, sprawdź, jak dojedziesz na stadion. Ruszają specjalne linie [SZCZEGÓŁY]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.