Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zyska nowe oblicze. Przebudowa bulwaru to wspólne przedsięwzięcie kilku deweloperów realizujących swoje inwestycje w najbliższej okolicy.

Pierwszy etap tego projektu rozpoczęła firma Dom Development. Bulwar zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Budowa nadodrzańskiego bulwaru obejmie teren między Mostem Pomorskim a Mostem Sikorskiego. Projekt ma na celu ożywienie przestrzeni Kępy Mieszczańskiej, wykorzystanie potencjału Odry oraz stworzenie nowego miejsca dla wrocławian w historycznej części miasta. Koncepcja bulwaru została opracowana wspólnie przez Dom Development oraz Urząd Miasta. To miejsce stanie się jedną z nowych wizytówek Wrocławia – zapewnia Iwona Kołodziejczyk – prezes Dom Development Wrocław, firmy współrealizującej inwestycję.

Dzięki współpracy samorządu miejskiego oraz inwestora we Wrocławiu realizowane są inwestycje przeznaczone zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. W ramach inwestycji prowadzonej przez dewelopera powstaną pieszy bulwar spacerowo-wypoczynkowy wraz z elementami małej architektury i zieleni, tarasy widokowe oraz ławki. Wzdłuż bulwaru, w parterach nowych budynków mieszkalnych mieścić się będą lokale gastronomiczne.Takiego bulwaru w naszym mieście jeszcze nie ma. Powstanie nadrzeczny pas w samym Śródmieściu, który będzie przechodził wzdłuż restauracyjnych parterów i bezpośrednio nad rzeką. To kolejna przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa wśród dużej ilości zieleni, która świetnie uzupełni od lat rewitalizowane przez miasto nabrzeża rzek w centrum Wrocławia – podkreśla architekt miasta Piotr Fokczyński.

Promenada zostanie oświetlona oraz zabezpieczona balustradami. Będzie to miejsce przyjazne dla rowerzystów, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bulwary Księcia Witolda to miejsce z olbrzymim potencjałem. Cieszymy się, że m.in. dzięki naszemu zaangażowaniu Wrocław i jego mieszkańcy zyskają nowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu – przyznaje prezes Dom Development Wrocław Iwona Kołodziejczyk.

Wrocławianie chętnie spędzają czas wolny nad Odrą. Świadczy o tym chociażby popularność wyremontowanego w 2016 roku bulwaru Dunikowskiego, który stał się jednym z ulubionych miejsc wrocławian i turystów, o czym pisaliśmy w naszym portalu.

Tuż przy bulwarze dobiega końca budowa inwestycji Dom Development – Apartamenty Księcia Witolda. To projekt łączący nowoczesną architekturę z elementami charakterystycznymi dla miejskiej kamienicy. Pięciokondygnacyjny budynek posiada 128 mieszkań oraz 10 lokali usługowych. Klucze do swoich apartamentów klienci odbiorą jeszcze w tym roku.

Zlokalizowany przy inwestycji Dom Development bulwar ma być gotowy pod koniec 2020 roku. Za projekt odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Pozostałe odcinki bulwaru zostaną wyremontowane przez deweloperów, którzy również w tym miejscu lokują swoje inwestycje.

  • Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.).
  • Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji.
  • W ciągu 24 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 35 000 mieszkań. Od 14 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spieszył się po truskawki – hurtem złamał prawo

Poprzedni artykuł

Sprawdź stan swojego konta w ZUS – w tym roku tylko w sieci

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. Dlaczego w artykule nie ma słowa o firmach OKRE i I2, które współtworzą bulwar? Akurat Dom Dewelopment, kreujący się na dobroczyńcę, przy okazji swojej budowy niszczy otoczenie i lekceważy potrzeby okolicznych mieszkańców. Szkoda ze ani słowa o tym…

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.