KomunikacjaWiadomościWideo/Galerie

Budowa TAT na Nowy Dwór wchodzi w decydującą fazę [ZOBACZ]

0

Rozpoczyna się ostatnia prosta budowy trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował na swoim oficjalnym profilu na facebooku, że ostatni etap prac może się już rozpocząć.

Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na realizację tego zadania. Wybudujemy nie tylko torowisko, park and ride przy pętli, ale przebudujemy układ drenażu pod jezdnią. Koszt ostatniego odcinka TAT to ponad 72 miliony złotych  pisze prezydent Sutryk.
Przetarg na realizację ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór rozstrzygnięto 24 sierpnia 2021 roku. Wpłynęło rekordowo dużo ofert, bo aż 13! Zadanie przewiduje kolejny odcinek inwestycji od skrzyżowania ul. Rogowskiej z ulicą Strzegomską do pętli autobusowej przy ulicy Ziemskiej.
Finalnie odcinek zostanie wybudowany przez firmę Skanska, która oszacowała swoją ofertę na kwotę blisko 72,3 mln złotych brutto. To o 5,4 mln zł mniej niż planowano wydać. Miasto przewidział na ten cel nieco ponad 77,7 mln zł.
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o zwiększeniu dofinansowania budowy trasy autobusowo-tramwajowej, która połączy osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia. To łącznie 65 mln złotych.

Zaginiony nastolatek odnaleziony!

Poprzedni artykuł

Lubin: Aleksandar Pantić nie jest już piłkarzem Zagłębia

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.