KomunikacjaWiadomościWideo/Galerie

Budowa osi zachodniej [VIDEO]

0

Podpisano umowę na budowę osi zachodniej, czyli drogi, której zadanie będzie odciążenie Leśnicy od nadmiernego ruchu drogowego. Ruch tranzytowy z obecnej drogi krajowej nr 94 zostanie skierowany na trasę omijającą to wrocławskie osiedle.

W inwestycji nie zabraknie elementów ekologicznych, posadzone zostaną drzewa, czy zielone torowisko. Wszystko przy wsparciu środków unijnym, które Wrocław po raz kolejny pozyskuje z sukcesem.

Na ul. Kosmonautów i al. Stabłowickiej posadzonych zostanie ponad 900 drzew, do tego krzewy i trawy ozdobne. W ramach prac powstanie także 2 ha nasadzeń leśnych. Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Zatem będzie dość zielono, a co za tym idzie ekologicznie. Wszystko to przy wsparciu unijnym. Całość inwestycji to koszt 181 milinów złotych z tego 134 miliony to dofinansowanie unijne.

Dariusz Nowakowski

Dlaczego obchodzimy święto Konstytucji 3 Maja? Wyjaśnia konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego [VIDEO]

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Jarosław Obremski: „W sytuacjach trudnych potrafimy się zjednoczyć – różnimy się, ale to nie zamyka dróg dialogu” [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.