„Faurecia” to francuski koncern motoryzacyjny. Działa w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”, gdzie zaangażuje 180 mln zł w rozbudowę zakładu. Efektem projektu będzie wzrost zatrudnienie o blisko tysiąc osób.

Francuska firma należy do największych na świecie dostawców części motoryzacyjnych. Specjalizuje się w produkcji foteli samochodowych oraz systemach wyposażeń i technologiach kontroli emisji spalin. W Polsce działa od 25 lat i ma u nas 10 fabryk. Jedną z nich są właśnie zakłady produkcyjne w Wałbrzychu. Zapadła właśnie decyzja o realizacji kolejnych projektów. Wałbrzyski zakład jest liderem pod względem technologicznym. Wysokie standardy jakościowe są utrzymywane dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz inwestycjom w najnowocześniejsze technologie. Do tej pory fabryka zatrudniała 1000 pracowników. Nowa inwestycja podwoi tę liczbę.

We wczorajszym symbolicznym zainicjowaniu nowego etapu obecności firmy „Faurecia” w Wałbrzychu brał udział minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Byli też obecni m.in. poseł Marcin Gwóźdź, wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko oraz prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Artur Sienicki.

  • Nowy projekt inwestycyjny to nie tylko tysiąc nowych miejsc pracy. To przede wszystkim potwierdzenie siły polskiej gospodarki. Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, szczególnie premiowane są inwestycje w średnich miastach – na czym zyskują takie miejsca jak Wałbrzych – mówił minister Michał Dworczyk, który jest też posłem na Sejm z okręgu wałbrzyskiego.
  • Tak duży projekt inwestycyjny wpłynie również na cały region. To potwierdzenie, że Dolny Śląsk jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Europie – zaznaczał wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, odpowiadający za gospodarkę regionu w samorządzie Dolnego Śląska.

Nowa inwestycja dotyczy rozbudowy zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych w Wałbrzychu. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu, a co za tym idzie, wdrożenie kolejnych projektów dla producentów samochodowych klasy premium. Jesteśmy dumni, że w Wałbrzychu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz wiedzy całego zespołu, z sukcesem mamy szansę zrealizować jedną z największych w naszej historii inwestycji. Faurecia stawia na ludzi i nowe inwestycje, dlatego realizacja tego projektu to ogromne wyzwanie dla całego zakładu, ale też szansa rozwoju Wałbrzycha i regionu – wyjaśniał kierownik technologii i industrializacji nowych projektów w spółce „Faurecia” Marek Płoski.

Dzięki firmom takim jak Faurecia, Wałbrzych stał się ważnym miejscem na motoryzacyjnej mapie Europy a produkty z Wałbrzycha można spotkać w samochodach marek premium. Takie projekty inwestycyjne, jak prowadzone obecnie przez Faurecie, tworzą przemysłowe serce Wałbrzycha – podkreślał natomiast prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Artur Siennicki.

  • Francuska grupy Faurecia obecna jest w 37 krajach, z ponad 300 zakładami produkcyjnymi oraz 35 ośrodkami badawczo-rozwojowymi.
  • W Polsce w 10 zakładach oraz w Centrum Badawczo-Rozwojowym firma zatrudnia ponad 7000 pracowników.
  • Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych światowych producentów samochodów.
  • Na Dolnym Śląsku pracuje aż 6 fabryk. Zakłady w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach działają w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

To drugi udany przeszczep w USK we Wrocławiu. Pacjentka wróciła do domu

Poprzedni artykuł

Kolejna przysięga dolnośląskich Terytorialsów. 27 nowych żołnierzy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.