Bioceltix i QNA Technology to dwa wrocławskie startupy, które zakwalifikowały się do finału programu akceleracyjnego InCredibles. Dla obu przepustką było zwycięstwo w konkursie Start-up Challenge odbywającego się podczas European Startup Days w Katowicach.
- Bioceltix podąża za najświeższymi trendami i możliwościami w obszarze medtechu. Łukasz Bzdzion wraz z zespołem tworzy leki biologiczne stanowiące korzystną alternatywę dla tradycyjnej farmakologii. Wykorzystując właściwości immunomodulacyjnych komórek macierzystych potrafią rozwiązać problemy autoimmunologiczne w leczeniu zwierząt. Ich rozwiązania mogą stać się rewelacją w branży weterynaryjnej.
- QNA Technology może poszczycić się nową, autorską technologią produkcji tzw. kropek kwantowych. Zbudowane z nich krystaliczne nanostruktury mają niemal nieograniczone zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Z ich właściwości przewodzących korzystają producenci nowoczesnych ekranów, sensorów, paneli fotowoltaicznych, czy technologii laserowych. Stosowanie kropek kwantowych w najbliższych latach będzie coraz bardziej popularne, a QNA Technology wyrasta na globalnego lidera w ich syntezie.
Jeden z najbogatszych Polaków – Sebastian Kulczyk – program dla młodych firm technologicznych prowadzi od 2017 roku. Wówczas do finału zakwalifikowały się dwie spółki z Wrocławia.
Pierwszą była „Ada”, której uczestnicy zajmowali się sztuczną inteligencją pomagająca w znajdowaniu nieruchomości lub mieszkanie. Druga to „ChallengeRocket”. To portal z wyzwaniami programistycznymi dla firm i osób prywatnych. Choć wrocławianie nie wygrali, to jurorzy wróżyli im dobrą przyszłość na rynku. Mieli racje. Zarówno „Ada” jak i „ChallengeRocket” pozyskały inwestorów i projekty mają już biznesowy charakter.
Główna zasada naszego programu pozostaje niezmienna. Dajemy naszym InCredibles dostęp do najlepszych mentorów, praktyków, specjalistów wszystkich obszarów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Szczególny nacisk kładziemy na praktyczne aspekty tworzenia i prowadzenia biznesu. To nasz wkład w budowę konkurencyjnego i nowoczesnego ekosystemu startupowego – powiedział Sebastian Kulczyk.
Narzędziami do zrealizowania tego celu są m.in. warsztaty i seminaria z mentorami. To przedstawiciele dużego biznesu, zawodowo związani m.in. z Doliną Krzemową. Laureaci otrzymuję także bezzwrotne dofinansowanie rzędu 50.000 dolarów i zaproszenie do Campus London. System benefitów uzupełniają liczne spotkania z potencjalnymi klientami, możliwości uzupełnienia wiedzy z niemal wszystkich obszarów teorii prowadzenia biznesu i rozbudowanie networku. Założyciele InCredibles zwracają uwagę na wyjątkowe rozbudowanie systemu i jego wyjątkową skuteczność.
Tegoroczna edycja uznanego już przez środowisko startupowe programu Sebastiana Kulczyka miała inną niż do tej pory formułę. Nowością jest zaproszenie do współpracy organizatorów najważniejszych startupowych konkursów w Polsce: Start-up Challenge, Business Insider Trends Festival oraz Global Impact Challenge. Zwycięzcy tych konkursów otrzymali szansę skorzystania z szytego na miarę wsparcia mentoringowego.
Wzięli udział w warsztatach dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, międzynarodowych konferencjach poświęconych startupom, a także w spotkaniach z potencjalnymi partnerami biznesowymi, inwestorami i mentorami m.in. w Google for Startups Campus w Londynie. Wielki finał trzeciej edycji InCredibles odbędzie się w listopadzie br. na jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń skierowanych do startupów – konferencji SLUSH w Helsinkach.
Poprzez: wroclaw.pl / interia.pl