Pomocą są objęci klienci ośrodka, osoby starsze, samotne i uczniowie, którzy ze względu na brak nauczania stacjonarnego nie mają finansowanych obiadów w szkołach. Do wrocławian trafi niemal 140 tysięcy posiłków. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczył na nie prawie 1,3 miliona złotych.

Ciepłe obiady są dostarczane do klientów raz dziennie, we wszystkie dni robocze i w soboty. Posiłki na niedziele i święta są dostarczane z wyprzedzeniem w sobotę lub w ostatni dzień roboczy przed świętami. Te posiłki będą przygotowane tak, by później było łatwo je podgrzać. Jadłospisy są układane na 10 kolejnych dni. W każdym jadłospisie ujęte są dania składające się z zupy oraz ziemniaków, kaszy lub ryżu oraz mięsa i surówki lub warzyw gotowanych, oraz posiłki rybne i mączne (pierogi, makarony, naleśniki itp.). Minimalna wartość kaloryczna obiadu to 1000 kalorii.

Obiady będą dostarczane do potrzebujących od 1 marca do 31 grudnia 2021 roku. Zostały sfinansowane z programu „Posiłek w szkole i w domu”, z częściowym udziałem środków rządowych i samorządowych.

Mops dostarczał posiłki także w ubiegłym roku.

Na pomoc mogły liczyć osoby starsze i niepełnosprawni. Od kwietnia do maja do 217 osób dostarczono blisko 7 tyś. posiłków. Na ten cel przeznaczono ponad 100 tys. zł pochodzących ze środków na przeciwdziałanie COVID. Również wiosną MOPS dostarczał do klientów dania od sponsorów (łącznie 1122 posiłków dla 32 osób), a w styczniu tego do klientów ośrodka trafiła żywność dystrybuowana w porozumieniu z Caritas i MPK Wrocław. Natomiast w okresie świątecznym do mieszkańców w potrzebie trafiło 5 tysięcy świątecznych paczek sfinansowanych Miasto Wrocław kwotą 400 tysięcy złotych, a przygotowywanych i dystrybuowanych przez organizacje pozarządowe.

źródło: MOPS Wrocław

Instytucje kultury mogą liczyć na dofinansowanie na proekologiczne projekty

Poprzedni artykuł

Pandemia im niestraszna! Fani gitary znowu podejmą próbę pobicia gitarowego rekordu!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.