fot. UMWD

Bezpartyjni na podium kolejnej prognozy. Z wynikiem blisko 13% znaleźli się na trzecim miejscu, a to oznacza, że w 2023 roku ktoś będzie musiał zawiązać z nimi nowy sejmik województwa dolnośląskiego

Na czele prognozy znalazło się ugrupowanie KO z wynikiem 27,7%, dalej PiS 22,7%, trzecie miejsce należy do Bezpartyjnych Samorządowców, którzy uzyskali 12,6%.

To już kolejna znakomita prognoza wyborcza dla Bezpartyjnych Samorządowców. Przypomnijmy, że w sierpniu zanotowali oni wynik 11,4%. Teraz ich poparcie jest o 1,2% wyższe.

— Ponad 13 procent poparcia jest wyrazem społecznego zaufania do naszego ugrupowania . Jednym słowem: Dolnoślązacy mają już dość polaryzacji polskiej sceny politycznej na PO i PiS. Wybierają Bezpartyjnych bo oczekują konkretów i ciężkiej pracy a nie bicia piany i politycznej bijatyki — komentuje Bohdan Stawiski z ugrupowania Bezpartyjnych. — Mieszkańcy doceniają konsekwentnie realizowany przez nas program rewitalizacji linii kolejowych, zakupu nowych pociągów, budowy  cyklostrady dolnośląskiej rowerowych, walki ze smogiem czy szeregu inwestycji — dodaje.

Wynik prognozy samorządowej dla naszego regionu pokazuje, że Bezpartyjni będą członkiem przyszłej koalicji. — Sondaż ten pokazuje również, że w dolnośląskim sejmiku nie jest możliwa żadna koalicje bez udziału Bezpartyjnych, a takie ugrupowania jak PSL czy Konfederacja nie mają szans przebić się do lokalnej polityki — zauważa Stawiski.

Jacek Sutryk pokazuje! Tak wygląda Wrocław po dzisiejszych wiatrach [ZDJĘCIA]

Poprzedni artykuł

Armagedon pogodowy nie odpuszcza. Przerwy w dostawie prądu na wrocławskich osiedlach!

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. Facet wróży na zamówienie. Bs mają klopot bo z nimi nikt nie będzie chciał koalicji jeśli będzie ją można stworzyć z Lewica czy Hołownia. I to tyle. Bezpartyjni maja najwyzwj 8%.

  2. […] dotyczy wyników w skali kraju. Wcześniej podobną prognozę przygotowano dla województw. Na Dolnym Śląsku Bezpartyjni są już na trzecim miejscu z poparciem 13 procent, za KO – 27,7 […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.