Przedstawienie powstało na motywach „Burzy: Williama Szekspira. Historia „cieplakowej” wyspy, jak w dramacie, zaczyna się od sztormu na morzu, po którym to garstka ocalałych Polaków próbuje zasiedlić skrawek lądu z okazałą palmą.

Przez wyspę przelewa się korowód postaci – zmultiplikowanych Ferdynandów i Mirand czy Wąsaczy, a przez cały spektakl towarzyszy im muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Kormorany. Sam reżyser mówi, że „ta sztuka jest niezborna i poplątana, bo taka właśnie jest historia Prospera, który postanowił zacząć wszystko od początku, od wyraźnego zdania i zgubił się przy następnym, pomyślał myśl, a ta mu się zamieniła w tuzin. Podjęta przez Prospera próba kończy się piękną katastrofą. Próba poparta wysiłkiem, uporczywą wiarą w sens teatru, podjęta bez złorzeczenia sobie i światu. Podjąć taką próbę to najlepsze co może nam się przytrafić.”

Premiera „Wyspy” Wrocławskiego Teatru Pantomimy odbyła się na dzień przed ponownym zamknięciem instytucji kultury w listopadzie 2020. Wrocławskim mimom udało się więc zagrać we Wrocławiu dokładnie tylko jedno premierowe przedstawienie. Po ponad pięciomiesięcznej przerwie „Wyspa” wróciła już na teatralne deski.

Spektakl „Wyspa” – sobota – 6 marca 2021 / niedziela – 7 marca 2021 – godz. 19:00 – Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-67) – Wrocławbilety dostępne na stronie teatru w zakładce repertuar: https://pantomima.wroc.pl/

Magistrat zachęca by rozliczać PIT we Wrocławiu. Czas do 30 kwietnia

Poprzedni artykuł

Wrocław: Ograniczenie prędkości dla tramwajów przy ulicy Legnickiej [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.